Łukasz Szewczyk29.03.2024 (9:29)2 komentarze

Rafał Zawierucha leci z hitami w Stopklatce

• Filmowo-serialowy kanał telewizyjny Stopklatka rozpoczyna wizerunkowo-produktową kampanię reklamową.
• Będący ambasadorem Stopklatki Rafał Zawierucha pełni w niej rolę prezentera serwisu informacyjnego, który przedstawia wydarzenia... z filmów.
"Lecimy z hitami codziennie od 20" to hasło kampanii reklamowej Stopklatki, jednego z najpopularniejszych kanałów filmowo-serialowych w kraju. W spotach reklamowych, które będzie można zobaczyć wraz ze startem kampanii, Rafał Zawierucha zaprezentuje wydarzenia, które nawiązują jednak nie do sytuacji na świecie, a do... filmów z wiosennej ramówki kanału. Całość utrzymana jest w żartobliwej konwencji - w kreacjach reklamowych aktor występuje w nieco przerysowanej roli prowadzącego serwisów newsowych. W zaaranżowanym na potrzeby kampanii studiu informacyjnym Stopklatki, pojawia się z blond fryzurą, widoczną opalenizną i w nienagannym garniturze. W fazie poprzedzającej start kampanii w podobnej stylizacji Rafała Zawieruchę można było zobaczyć w przestrzeni miejskiej, przeprowadzającego sondy uliczne, w których nie brakowało zaskakujących pytań. Pojawił się także na rozdaniu Fryderyków, gdzie przeprowadzał wywiady z artystami. Jego poczynania jako reportera można było śledzić na kanałach społecznościowych oraz w mediach, które spekulowały na temat nowej, tajemniczej roli aktora.
- To wyjątkowe połączenie dwóch światów - newsowego i filmowego - miało swoje źródło w obserwacji trendów wśród widowni telewizyjnej, która poza contentem filmowym chętnie ogląda wiadomości ze świata. Tak narodził się kreatywny koncept kampanii. Rafał Zawierucha jako ambasador Stopklatki wciela się w prezentera wiadomości, osadzonych w uniwersum filmowym. W dzisiejszych czasach, łatwo zauważyć, że nasze codzienne doświadczenia są często zdominowane przez strumień negatywnych informacji. Zamiast jednak poddawać się temu trendowi, pragniemy dać naszym widzom pozytywne emocje w rozrywkowej i relaksującej formule - mówi Patrycja Gałązka, dyrektorka marketingu i komunikacji w Grupie Kino Polska.

W wiosennej edycji kampanii Stopklatki, jej centralną pozycję zajmują filmowe hity, takie jak "Mumia" (30 marca), "Igrzyska śmierci" (6 kwietnia), "Mechanik: Prawo zemsty" i "Nienawistna ósemka" (13 kwietnia), "Londyn w ogniu" (20 kwietnia) czy "Dredd" (27 kwietnia). To właśnie do tych tytułów nawiązują wydarzenia, przedstawione przez Rafała Zawieruchę w spotach reklamowych.

Kampania startuje 29 marca i potrwa do końca maja. Koncept kreatywny oraz hasło "Lecimy z hitami codziennie od 20" nawiązują do wcześniejszych odsłon kampanii i są elementem długofalowej strategii komunikacji. Główne działania obejmują ogólnopolską kampanię radiową, prasę i digital, jak również lokalne działania w digital outdoorze oraz autopromocję i cross-promocję na kanałach telewizyjnych. Dodatek stanowią działania promocyjne u operatorów kablowych i satelitarnych. Landing page kampanii został przygotowany w formie nawiązującej wyglądem do serwisu newsowego.

Koncepcja kreatywna wiosennej kampanii Stopklatki została przygotowana przez TWIN .c°llective, a za planowanie i zakup mediów ponownie odpowiadał Havas Media. Za działania PR-owe odpowiada dział komunikacji Grupy Kino Polska we współpracy z agencją Flywheel.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Szkoda, że na tym niby filmowym kanale często przed 20-tą filmów nie uświadczysz (no może z wyjątkiem niedziele i świąt).
Jak długo będą katować tego Komisarz Rexa czy Katastrofy w przestworzach? Puszczają to do znudzenia, non stop. Ramówka stała się strasznie jałowa i monotematyczna.

Do tego na satelicie wciąż w SD i bez możliwości wyboru oryginalnej ścieżki audio.
 1  
jak na innych kanalach te same odgrzewane kotlety wazne zeby sie hajs z reklam sie zgadzal
 1