Łukasz Szewczyk01.10.2018 (18:25)15 komentarzy

Polacy Mistrzami Świata! Średnio ponad 9 mln widzów meczu finałowego

To były duże emocje, Finałowy mecz siatkarskich Mistrzostw Świata z udziałem reprezentacji Polski obejrzało średnio ponad 9 mln widzów.
siatkówka
Polscy siatkarze dostarczyli kibicom wielu wzruszeń. Walka o Mistrzostwo Świata była zacięta i do ostatniej minuty trzymała w napięciu. Średnia oglądalność całego, zwycięskiego spotkania Polaków z Brazylijczykami oglądało średnio ponad 9,1 mln widzów na pięciu naftenach..
Według danych NAM, najwięcej widzów oglądało mecz na antenie TVP1 - ponad 4,6 mln widzów, z kolei w TVP Sport prawie 1,5 mln widzów. Nieco więcej widzów (1,51 mln) oglądało mecz w Polsacie Sport, z kolei na głównej antenie telewizji Polsat tylko 1,2 mln widzów. Mecz pokazywał także Super Polsat, który w tym czasie wybrało średnio 350 tys. widzów.

Komentarze (1 - 10 z 15)

PO zrobiła akcję ''nie oglądam tvpis, mecz oglądam na polsacie'' I właśnie widać efekty, 6 mln w TVP XDD
 4  
Niska oglądalność na głównym kanale Polsatu to jedynie wina samej stacji. Wcześniej nie pokazywali tam meczy Polaków a transmisja była tylko na kodowanym Polsat Sport. Ja akurat oglądałem wszystkie mecze na tym ostatnim kanale i pamiętając 2014 rok nawet nie wiedziałem, że TVP je transmituje. Ale jak widać większość widzów jednak wiedziała. :)
 2  
A przy okazji, mógłbyś co o tej akcji "nie oglądam tvpis, mecz oglądam na polsacie" opowiedzieć. Gdyż nic o niej nie słyszałem.
 7  
"nie oglądam tvpis" polega na tym że grupa pojebów mówi że nie ogląda tvp a na pierwszej reklamie na polsacie przełącza na tvp
 4  
O tym, że w ramach protestu przeciw działaniom obecnego rządu zaleca się bojkot TVP to ja wiem. Jednak czasami się nie da.
Ja pytałem konkretnie o akcję namawiającą do oglądania mistrzostw na kanale Polsat. Przecież tylko finał tam był. Jeżeli chodzi o TVP Sport to jest on dostępny jedynie w kablówkach a do tego w najtańszym pakiecie nie zawsze w wersji HD. Tutaj w technicznym aspekcie akurat TVP ma przewagę.
 2  
@Zainteresowany Wszystkie mecze Polaków byly tez na dostępnym w NTC Super Polsacie
 1  
TVP sport jest w naziemnej DVB-T
 4  
Ale nie w wersji HD.
 2  
Mimo iż nie był w HD na Super Polsat w dvb-t, wszystkie mecze Polaków właśnie tam obejrzałem, nie ze względu na jakieś tam bojkoty, ale ze wzgl. na profesjonalny komentarz byłych siatkarzy.
W TVP dla mnie ten aspekt kuleje.
 3  
ogladalem na super polsat bo nie trawie pana debowskiego. przyzwyczailem sie do panów swedrowskiego i drzyzgi - kojaza mi sie od zawsze z siatkówka.
 3