Łukasz Szewczyk19.06.2020 (12:41)

Gazeta.pl świętuje różnorodność

• Gazeta.pl włącza się do obchodów Miesiąca Dumy (Pride Month) i w sobotę (20 czerwca 2020 roku), przygotowuje specjalne treści i materiały poświęcone równości i różnorodności.
Gazeta.pl tęczowe
Gazeta.pl
Gazeta.pl
Wśród publikacji znajdą się rozmowa z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Adamem Bodnarem oraz wywiad z Jakubem i Dawidem, którzy od kilku lat są małżeństwem i aktywnie wspierają walkę o prawa człowieka.
- Gazeta.pl będzie mocno i głośno świętować równość oraz różnorodność. Jeszcze silniej niż na co dzień będziemy promować bliskie dla nas wartości. Tworzymy portal dla wszystkich i chcemy, aby każda osoba czuła się ważna, potrzebna i mile widziana w społeczeństwie. Nasze teksty będą więc głównie o tym, jak edukować społeczeństwo w obszarze różnorodności, jak być sojusznikiem ludzi nieheteronormatywnych, jak okazywać im wsparcie nie tylko w mediach społecznościowych, ale też w realiach życia codziennego - tłumaczy Marzena Szkolak, dyrektor rozwoju marki Gazeta.pl.


Wiktoria Beczek, dziennikarka z redakcji Gazeta.pl, która od wielu lat działa na rzecz równych praw osób LGBT+ m.in. w Fundacji Miłość Nie Wyklucza, przygotuje na łamach portalu poradnik jak zaangażować się oraz wspierać osoby nieheteronormatywne. Łukasz Kijek przeprowadzi wywiad z RPO Adamem Bodnarem o prawach człowieka, a Eliza Dolecka porozmawia z Jakubem i Dawidem, którzy m.in. popularyzują tęczowe maseczki ochronne. Zespół Gazeta.pl odda też głos osobom LGBT+, a ponadto opublikuje edukacyjny słowniczek pojęć związanych z tym tematem.


To kolejny przykład realizacji redakcyjnej "Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy". Jednym z jej elementów jest obietnica bycia medium dla wszystkich, nagłaśniania przypadków dyskryminacji, nadużyć i łamania praw człowieka, a także angażowania się w sprawy ważne społecznie.