Łukasz Szewczyk05.10.2020 (15:45)20 komentarzy

Powstaje Radio 357. Na antenie m.in. Niedźwiecki, Strzyczkowski, Kaczkowski, Stelmach

• Byli dziennikarze radiowej Trójki tworzą nowe Radio 357
• Swoje programy poprowadzą m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Michał Olszański, Tomasz Michniewicz,
Radio 357
Grupa byłych dziennikarzy radiowej Trójki tworzy nowe Radio 357. O nowym projekcie poinformowano w poniedziałkowe popołudnie, wtedy też ruszyła zbiórka pieniędzy na platformie Patronite.pl. Dzięki finansowaniu przez społeczność, na antenie stacji nie będzie reklam. Start Radia 357 planowany jest pod koniec 2020 roku. Początkowo stacja na nadawać w internecie, ale twórcy mają poważniejsze plany., docelowo chcą nadawać naziemnie na falach eteru.
"Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów" - zapowiadają twórcy Radia 357. Zapewniają, że radio będzie całkowicie wolne od wpływu polityków. Nie będzie żadnej kontroli, realizacji partyjnych interesów czy cenzury. Zgodnie z najlepszymi standardami dziennikarstwa nasi dziennikarze nie będą ujawniać swoich preferencji politycznych. Rado ma miejscem spotkań ludzi o różnych poglądach, którzy się wzajemnie szanują.


Już wiadomo, że na antenie stacji będzie można usłyszeć czołowych dziennikarzy, którzy odeszli z radiowej Trójki. Wśród nich m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Michał Olszański, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka i Gabi Darmetko

"Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów" - zapowiadają twórcy Radia 357.

Lista nie jest zamknięta. Do projektu mają dołączać kolejni byli dziennikarze radiowej Trójki. Niektórych z nich jeszcze obowiązują wypowiedzenia i zakazy pracy u konkurencji.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Ja mam Radio Nowy Świat i Wojtka, to mi wystarczy zupełnie :)
 17  
Radio357 będzie znacznie lepsze niż Nowy Świat bo bez lewackiej ideologii. Trzymamy kciuki za 357 !
 7  
Żadnych dziwnych nowych tworów. Tylko trójka. Jedna orginalna.
 26  
a ja się bardzo cieszę z tej wiadomości !!!!wszystko sprawdzi się w praniu tak jak radio wnet daję radę to i może 357 da radę powodzenia!!!!!!!
 15  
mówią, że zero polityki a zachowują się jak opozycja dzieląc się zamiast jedno silne super radio stworzyć, ja już mam jednego do patronowania
 8  
Pomysłodawcy Radia 357 chyba pozazdrościli sukcesu radiu Nowy Świat i chcą stworzyć nowy szyld. Obawiam się, że kolejny raz może się nie udać. Zaraz zacznie się "walka o patronów" obu stacji. Szkoda, że Pan Marek nie zdecydował się dołączyć do RNŚ. Moim lepiej było stworzyć jeden wspólny projekt i nie rozdrabniać potencjału. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
 15  
Trzymam kciuki, oby się udało! Radio Nowy Świat mam głęboko, bo jest zideologizowane (po Jethon innego się nie spodziewałem). Nie wpłacam datków na Nowy Świat i nie mam szacunku do tych, którzy tam pracują. Ale Radio 357 chętnie będę wspierał, jeżeli faktycznie będą w nim pracowali dziennikarze nieujawianiący na antenie swoich preferencji politycznych.

Zaskoczeniem (pozytywnym) jest dla mnie to, że Marek Niedźwiecki nie poszedł do Nowego Świata. SZACUN!!!
 3  
Radio357 będzie znacznie lepsze niż Nowy Świat bo bez lewackiej ideologii. Trzymamy kciuki za 357 !
Dokładnie tak!
 10  
mówią, że zero polityki a zachowują się jak opozycja dzieląc się zamiast jedno silne super radio stworzyć, ja już mam jednego do patronowania
Może mają inną wizję na Radio 357 niż dziennikarze, którzy stworzyli Radio Nowy Świat. Niektórzy swoje audycje prowadzą w newonce.radio lub w Radiospacji, mimo że mogli dołączyć do redakcji Radia Nowy Świat.
 15  
Trójka niby się "przewietrzyła", ale nadal nie jestem w stanie jej słuchać. Nadal grają za dużo rockowych szarpidrutów i innej dziwacznej muzyki. Pościągali do Trójki redaktorów z Czwórki... Jestem rozczarowany, tego nie da się słuchać. Trójka zmieniła się personalnie, ale muzycznie prawie nic się nie zmieniło, nad czym ubolewam.
Czarnego kota w domu mam i szczęście mi przynosi 6.10.2020 (17:28:56)
 17