Łukasz Szewczyk22.01.2021 (14:19)brak komentarzy

"Kłamstwo doskonałe", "Zdrada stanu", "Spirala", "Syberia" - filmowy weekend premium TV

• Premiery filmowe na weekend w kanałach premium (Canal+, HBO i Cinemax)
• W repertuarze m.in.: "Zdrada stanu", "Kłamstwo doskonałe", "Spirala", "Syberia", "Wyspa psów"
"Kłamstwo doskonałe" / Wytrawny oszust Roy Courtnay (Ian McKellen) postanawia uwieść wartą miliony i niedawno owdowiałą Bet
"Kłamstwo doskonałe" / Wytrawny oszust Roy Courtnay (Ian McKellen) postanawia uwieść wartą miliony i niedawno owdowiałą Bet
W piątek CANAL+ Premium kontynuuje emisję serialu "Pokonani" (22 stycznia). Berlin, lato 1946 roku. Zrujnowane wojną miasto pogrąża się w kryzysie, a przestępcza działalność kwitnie. W stolicy zjawia się amerykański policjant Max McLaughlin (Taylor Kitsch). Mężczyzna ma pomóc w zaprowadzeniu porządku. Wspiera go w tym miejscowa policjantka, Elsie Garten (Nina Hoss). By przywrócić miastu spokój, muszą zmierzyć się ze sprawującym władzę w półświatku gangsterem o pseudonimie Engelmacher (Sebastian Koch). Nie tylko jednak zawodowe obowiązki przywiodły Maxa do Berlina. Ma nadzieję odnaleźć swojego zaginionego brata (Logan Marshall-Green). Moritz na własną rękę postanowił rozprawić się z ocalałymi nazistami i przepadł bez wieści. Max liczy na pomoc konsula, Toma Franklina (Michael C. Hall). Stróż prawa nie zdaje sobie jednak sprawy, że został uwikłany w międzynarodową intrygę.
W sobotni wieczór premiera brutalnego thrillera brytyjskiego "Zdrada stanu" (23 stycznia). Micheal Lawson jest młody, przystojny i bardzo zaangażowany w swoją polityczną karierę. Kiedy rozpocznie pracę przy kampanii prezydenckiej senatora Johna Bainesa, zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces i sięgnąć po władzę. Nie cofnie się ani przed szantażem, ani przed romansem z żoną swojego szefa. Nie wie jednak, że brudny i skorumpowany świat polityki wciągnie go w niebezpieczną grę. Co zrobi, kiedy zorientuje się, że stawką jest nie tylko jego kariera, ale także życie? "Zdrada stanu" to pełnokrwisty thriller polityczny, który obnaża kulisty świata polityki. Wypełniony namiętnością, przemocą i korupcją

W niedzielne przedpołudnie premiera filmu familijnego "Chłopiec i wilk" (24 stycznia). Hugo wyjeżdża na wakacje do babci - Sary (Carmen Maur). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej - w dzień swoich 80-tych urodzin - zostanie porwana przez... wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę.

Niedzielną Megapremierą HBO będzie film "Kłamstwo doskonałe" (24 stycznia). Wytrawny oszust Roy Courtnay (Ian McKellen) postanawia uwieść wartą miliony i niedawno owdowiałą Betty McLeish (Helen Mirren). Od ich pierwszego spotkania Roy stosuje wypróbowane sztuczki, a Betty zdaje się być nim zauroczona. Ich relacja szybko jednak przekształca się w grę w kotka i myszkę.Legendarni aktorzy Helen Mirren i dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ian McKellen po raz pierwszy spotykają się na dużym ekranie, aby wystąpić w inteligentnym i trzymającym w napięciu thrillerze o ludzkich sekretach.

Premierowy weekend na antenach CINEMAX rozpocznie horror "Spirala" (22 stycznia, Cinemax). Malik (Jeffrey Bowyer-Chapman) i Aaronie (Ari Cohen) zaczynają otrzymywać homofobiczne groźby, gdy przeprowadzają się do małego amerykańskiego miasteczka, aby wychować tam swoją nastoletnią córkę. W miarę jak niebezpieczeństwo staje się coraz bardziej prawdziwe, Malik zaczyna podejrzewać, że zagrażają im jeszcze mroczniejsze siły.

W sobotę "Pod gołym niebem" (23 stycznia, Cinemax 2). Hiszpania, rok 1946. Gdzieś w sercu Hiszpanii po wojnie domowej, która przyniosła jedynie rozpacz i biedę, pewien chłopiec ucieka przed nieustępliwym brygadzistą. Aby ukryć się przed prześladowcami, musi pokonać jałową i pełną niebezpieczeństw równinę. Na swojej drodze spotyka pasterza kóz, który od dawna żyje poza społeczeństwem. Początkowo mężczyzna i chłopiec są względem siebie niechętni. Z czasem jednak rodzi się między nimi przyjaźń.

Z kolei w niedzielę premiera filmu "Wyspa psów" (24 stycznia, Cinemax). Japonia w niedalekiej przyszłości. W Megasaki wybuchła psia grypa. Burmistrz wzywa do kwarantanny, a wszystkie psy zostają wygnane z miasta. Pół roku później jednosilnikowy samolot rozbija się na pustkowiu. Stado pięciu wygłodniałych psów wdrapuje się do wraku i odkrywa 12-letniego pilota o imieniu Atari. Z pomocą psich przyjaciół chłopiec rozpoczyna poszukiwania swojego zaginionego psa. Przy okazji ujawnia szczegóły śmiertelnego spisku.

Drugą premierą będzie film "Syberia" (24 stycznia, CInemax 2). Dwóch mężczyzn zakochuje się w sobie w podupadającym mieście na Syberii w Rosji. Łagodny parobek Sasha (Viatcheslav Kopturevskiy) i policjant Dima (Ilya Shubochkin) nie mają łatwo. Są szwagrami i - potajemnie - kochankami. W trakcie ich podróży do babci Sashy na jaw wychodzą wcześniej niewypowiedziane tajemnice i pojawia się intymność. Chociaż są daleko od spojrzeń przedstawicieli opresyjnego społeczeństwa, ich związek cały czas balansuje nad przepaścią.