Łukasz Szewczyk05.03.2021 (9:55)53 komentarze

Od nowego sezonu Liga Europy i Liga Konferencji Europy na platformie online Viaplay

• Od 2021 do 2024 roku transmisje spotkań Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce dostępne będą wyłącznie w serwisie streamingowym Viaplay, która posiada także prawa do Bundesligi.
• W Polsce serwis streamingowy Viaplay zostanie uruchomiony w sierpniu 2021 roku
Europa League
Nordic Entertainment Group (NENT Group) nabyła wyłączne prawa do transmisji rozgrywek Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce, od początku sezonu 2021/22 do końca sezonu 2023/24. Oznacza to, że obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania dwóch wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na siedmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, a także na Łotwie, Litwie oraz w Polsce.
Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny, zarówno w ramach fazy grupowej, jak i pucharowej -mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni. W Polsce spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ do fazy grupowej będą mogły zakwalifikować się trzy polskie drużyny. Liga Konferencji Europy UEFA to zupełnie nowe europejskie rozgrywki klubowe, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Możliwość występu w nich uzyskają te polskie kluby, które zakończą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy na miejscach 2 oraz 3, a także zdobywca Pucharu Polski.

NENT Group już wcześniej zapewniła sobie wyłączne prawa do pokazywania spotkań pierwszej oraz drugiej niemieckiej Bundesligi w Polsce, przez okres czterech lat, do sezonu 2024/25.

- Naszą ambicją jest by platforma Viaplay była wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio krok po kroku. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do transmisji dwóch europejskich rozgrywek klubowych, które będą miały duże znaczenie dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od niemal 30 lat i chcemy rozszerzać to partnerstwo także na polskim rynku - podkreślił Anders Jensen, prezes NENT Group.

Viaplay jest serwisem streamingowym, który obecnie dostępny jest we wszystkich krajach nordyckich. W 2021 roku zostanie uruchomiony w Estonii, na Łotwie i Litwie, a także w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych - następnie, do 2023 roku, usługa będzie wprowadzona na pięciu dodatkowych rynkach. W 2020 roku platforma Viaplay posiadała ponad 3 miliony subskrybentów.

Viaplay oferuje treści w czterech kategoriach - Viaplay Originals, filmy i seriale, produkcje dla dzieci oraz wydarzenia sportowe transmitowane na żywo. Mogą być one odbierane wszędzie i o każdej porze, na niemal wszystkich urządzeniach. Viaplay jest platformą udostępniającą oryginalne treści z szybko rozbudowującego się portfolio NENT Group - w 2021 roku swoją premierę będzie miało ponad 40 produkcji. Dodatkowo, serwis oferuje treści w modelu sprzedaży elektronicznej (EST) oraz funkcjonalności video on-demand (TVOD) i TV Everywhere (TVE). W ostatnich latach platforma Viaplay znacząco rozszerzyła swoją ofertę w zakresie oryginalnych treści, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród widzów w krajach nordyckich, jak i międzynarodowej publiczności.

Komentarze (1 - 10 z 53)

Dobrze ze jest czeska Telly. Kazdy moze kupić i za niecale 30 zł ma prawie wszystkie najwazniejsze prawa sportowe.
 8  
Meczyki z kolei informują, że Liga Mistrzów zostaje w Polsacie. TVP zapewne odkupi środowy mecz.
 27  
Polsat się połasił na LM a nie na LE i LKE z Polskimi drużynami. Nie wierze też że NENT przegrał z Polsatem prawa do LM. Raczej stawiam na koalicje obu podmiotów i może jednak Polsat Viasat Sport. Nie wiadomo tez jak sprawa meczu w otwartym kanale TV wpływa na Internet czy NENT będzie musiał oddać mecze polskich drużyn stacji otwartej a może będzie odblokowywał takowe mecze na swojej platformie
 6  
Meczyki z kolei informują, że Liga Mistrzów zostaje w Polsacie. TVP zapewne odkupi środowy mecz.
Najpierw Polsat musi chcieć sprzedać. Czy przypadkiem prawa otwarte nie sa osobno sprzedawane?
 3  
Nie wiadomo tez jak sprawa meczu w otwartym kanale TV wpływa na Internet czy NENT będzie musiał oddać mecze polskich drużyn stacji otwartej a może będzie odblokowywał takowe mecze na swojej platformie
Nent nie musi pokazywac meczów na otwartej antenie. Wystarczy przeczytac ustawe z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji.
 5  
Czyli mamy płacić za jakość streamingową gdzie przekaz jest na tyle opóźniony, że szybciej wynik zmienia się na flashscore niż zobaczymy akcję bramkową...
 5  
Czyli mamy płacić za jakość streamingową gdzie przekaz jest na tyle opóźniony, że szybciej wynik zmienia się na flashscore niż zobaczymy akcję bramkową...
bzdury gadasz
 10  
może mieć rację, tak jest np. w przypadku FIGHT PASS, kto ogląda UFC ten wie że szybciej leci na kradzionym streamie niż na płatnym fight passie ..
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 5 marca 2021 o 11:42:17 przez sebastian.izdebski).
 6  
Przecież to jakaś żenada, żeby oglądać mecze na laptopie. Prawa internetowe powinny być sprzedawane odrębnie do praw telewizyjnych.
 6  
Na Smart TV, Android TV, Apple TV itd.

To będzie dużym zaskoczeniem, jeśli okaże się, że kasiasty NENT nie odebrał Polsatowi Ligi Mistrzów. W tym roku bodajże będzie jeszcze przetarg na Premier League.
 14