Łukasz Szewczyk08.04.2021 (15:33)brak komentarzy

"Rok, którego nie było". Radiowy serial dokumentalny TOK FM o szkole w pandemii

• W marcu 2020 r. szkoła musiała z dnia na dzień przenieść się do innego świata, w którym trwa do dziś.
• Co zmienił ten rok w życiu nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów? Co po nim zostanie?
• Krzysztof Horwat, reporter Radia TOK FM szuka odpowiedzi na te pytania w radiowym serialu dokumentalnym "Rok, którego nie było".
"Rok, którego nie było"
Pierwszy odcinek nowego serialu dokumentalnego TOK FM przedstawia wydarzenia roku pandemii widziane oczami nauczycieli. Pokazuje, jak z dnia na dzień szkoła i pracujący w niej ludzie musieli przenieść się w czasie i przestrzeni - nauczyć się uczyć na odległość, przez internet. Coś, co dziś wydaje się nam pandemiczną codziennością, było rewolucją, jakiej szkoła nie przeszła od dekad. Nie wszystko poszło gładko, nie wszystko wyszło - co z tego w nas zostanie?

Krzysztof Horwat rozmawia o tym z nauczycielami, odwiedza ich w domach w czasie zdalnych lekcji. Spotyka się z rodzinami, którym domowa szkoła wywróciła życie do góry nogami. Pyta o problemy uczniów, opowiada konkretne historie.
Co czwartek, przez trzy kolejne tygodnie, na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM ukazywać się będą kolejne odcinki serialu. Obraz zdalnej, pandemicznej szkoły będzie stopniowo uzupełniany o kolejne perspektywy, w tym tę najważniejszą - uczniowską.

Premiera pierwszego odcinka serialu "Rok, którego nie było" miała miejsce 8 kwietnia w samo południe. Serialu "Rok, którego nie było" będzie można również posłuchać na antenie TOK FM - kolejne odcinki emitowane będą w dniu premiery w ramach audycji "Mikrofon TOK FM" po godzinie 20:00. Oprócz tego pierwszy odcinek cyklu będzie dostępny też w ramach podcastu TOK FM Select na platformach podcastowych.

Autorem i prowadzącym serial "Rok, którego nie było" jest reporter TOK FM Krzysztof Horwat. Za oprawę muzyczną odpowiada Bartosz Dąbrowski, za oprawę graficzną Marta Szewczyk, a za opiekę redakcyjną - Magdalena Birecka.

Premierę serialu "Rok, którego nie było" wspiera promocja antenowa w Radiu TOK FM, a także kampania na antenie stacji, na tokfm.pl oraz na profilach TOK FM w mediach społecznościowych.