Łukasz Szewczyk13.04.2021 (17:06)27 komentarzy

W maju rusza nowy kanał cyfrowej telewizji naziemnej Antena HD. Co w ramówce?

• Antena HD (dawniej Silver TV) to nowa stacja naziemna z portfolio MWE Networks
• Start stacji planowany jest na 1 maja 2021 roku
• Nadawca wybrał Biuro Reklamy TVP do sprzedaży czasu reklamowego, sponsoringu i akcji niestandardowych.
Pilot TV
Antena HD jest nową stacją, powstałą w wyniku konkursu na zagospodarowanie wygasłej koncesji stacji ATM Rozrywka. Dzięki otrzymanej koncesji na nadawanie na MUX-1 stacja będzie mieć ogólnopolski zasięg.
Antena HD, znana wcześniej pod roboczą nazwą Silver TV, jest odpowiedzią na rosnącą siłę zakupową osób po 50 roku życia. Jest to stacja filmowo-rozrywkowa z licznymi elementami lifestylowymi i edukacyjnymi. Wśród pierwszych ogłoszonych pozycji programowych znajdują się kultowe pozycje, takie jak m.in. "Moda na sukces", "Bonanza" czy "Kabaretowy szał". Kolejne tytuły, w tym produkcje własne oraz branding stacji będą ogłaszane w kolejnych dniach.

Nowa stacja znajdzie się w ofercie Biura Reklamy TVP

- Wybór Biura Reklamy TVP jako brokera dla kanału ANTENA HD był dla nas oczywisty - to jedyne biuro reklamy telewizyjnej w Polsce, które przy każdej kampanii reklamowej bierze pod uwagę widownię 50+. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Biurem Reklamy TVP i cieszę się, że dzięki stabilnym przychodom reklamowym możemy rozwijać prawdziwie polską i niezależną grupę medialną, która już niedługo będzie też nadawała ogólnopolski kanał telewizyjny na MUX1 - mówi Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE Networks.

Antena HD to dziesiąta stacja nadawcy w ofercie Biura Reklamy TVP. Do tej pory Telewizja Polska była odpowiedzialna za sprzedaż reklam i sponsoringu w stacjach: Adventure, Home TV, Nuta.TV, Power TV, Gold TV, Top Kids, Top Kids JR, Biznes24 oraz Filmax. TVP i nadawca Michał Winnicki współpracują od 2019 roku. Antena HD jest 26 stacją w ofercie TVP oraz 12 stacją w portfolio brokerskim.

Komentarze (1 - 10 z 27)

Tradycyjnie kabaret musi być bo jakże by inaczej haha i jak taki kanał mógł wygrać chociażby z DMAX
 22  
DMAX to Discovery czyli TVN a wiadomo że partia rządząca nie lubi się z tą stacją dlatego nie wygrali przetargu
 16  
Kanal kolejny ala ATM Rozrywa - tyle ze z inna nazwa...DOSYC TEGO. Z ludzi robicie idiotow....
Kanal potrzebny do reklam a same jak widzwe odgrzewane kotlety i telenowela - szansa na Sukces...bonana...Opamietajcie sie.
Arkadiusz Pieńkowski 13.04.2021 (17:38:06)
 25  
Rzygam juz tymi kabaretami....i tymi telenowelami ala szansa na sukces....Dajcie cos ciekawego tj filmy fabulatne francuskie czeskie i jakies fajne seriale fabularne podejmujace rozne problemy spoleczne w tym osob LGBT. A nie jakies kolejne zapchaj dziure.
Arkadiusz Pieńkowski 13.04.2021 (17:40:03)
 2  
Powtórki powtórek, nic nowego ani wartościowego.
Taka zapchaj dziura.

Jedyny cel tych nowych programów to chyba blokowanie dostępu innym nadawcom, aby nie zabrali kawałka tortu z pieniążkami.

Kolejne szambo z Modą na sukces i śmieciami sprzed 20-stu lat....
 19  
I dziwią się potem że ludzie przechodzą do platform streamingowych.
Żegnaj TV naziemno.
 12  
Tradycyjnie kabaret musi być bo jakże by inaczej haha i jak taki kanał mógł wygrać chociażby z DMAX
Tak mógł ze Polskie DMAX nazwa się METRO. Mamy bardzo podobne kanały TVN 7 i TVN Fabuła
 4  
Kanał mierny jak wszystko od Winnickiego. Ale z drugiej strony czy do telewizji naziemnej trafi wartościowy kanał? Wątpię. Za dobre rzeczy trzeba płacić.
 8  
Żałośni jesteście wszyscy. Na ATM Rozrywka jakoś żadnej Mody Na Sukces nie było tylko powtórki jednego z najlepszych teleturniejów w historii polskiej telewizji, czyli Awantura o Kasę albo stare odcinki Kiepskich. A do gościa od LGBT, no rzeczywiście ultra ważny problem społeczny, dotyczący mniej niż 1% społeczeństwa xD.
 12  
Kanał mierny jak wszystko od Winnickiego. Ale z drugiej strony czy do telewizji naziemnej trafi wartościowy kanał? Wątpię. Za dobre rzeczy trzeba płacić.
Wartościowy kanał od nadawcy komercyjnego raczej nie trafi, jednak w telewizji naziemnej istnieją wartościowe kanały - od nadawcy publicznego! Mam tu na myśli takie kanały jak TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport, czy dopiero raczkujący TVP Kobieta. Oczywiście nie są one całkiem darmowe, bo utrzymywane z naszych podatków, ale właśnie dzięki temu są wartościowe.

90% mojego oglądania telewizji stanowią kanały TVP. Mam też płatną telewizję (najniższy pakiet Platformy Canal+,), ale z typowo płatnych kanałów korzystam z niej mniej. Głównie oglądam TVN 24, oczywiście DLA BEKI, żeby się pośmiać z tego, jak dziennikarze stacji nieudolnie i bezskutecznie pastwią się nad PiSem i nic konkretnego z tego nie wynika. :-) Zdarza mi się też czasem obejrzeć jakiś dokument na Planete+ lub film na Ale kino+.
Maciej z Radomia popierający PiS 14.04.2021 (8:50:44)
 22