Łukasz Szewczyk16.06.2021 (12:38)brak komentarzy

Justyna Michalska naczelną portalu Plotek.pl. Szefm newsroomu Andrzej Kulasek

• Od lipca 2021 roku redaktorką naczelną serwisu show-biznesowego Plotek.pl będzie Justyna Michalska
• Równocześnie nowo utworzone stanowisko szefa newsroomu Plotek.pl obejmie Andrzej Kulasek.
Justyna Michalska / Fot. materiały prasowe
Justyna Michalska / Fot. materiały prasowe
- Przed Plotkiem ogromne wyzwanie - zamierzamy utrzymać linię programową i prowadzić serwis bez tabloidowych treści, seksizmu, zgodny z naszymi przekonaniami - mówi Justyna Michalska, redaktor naczelna serwisu Plotek.pl. - W świecie clickbajtu stawiamy na jakość i tylko sprawdzone informacje. Nasz cel to rozwój zasięgu, ale też zachowanie charakteru serwisu. To, co odróżnia nas od konkurencji, to brak hejtu. Szukamy nowych dróg, ale pamiętamy o naszym DNA - dodaje Michalska.
Justyna Michalska przez ostatnie dwa lata była zastępczynią redaktorki naczelnej Plotek.pl. Odpowiadała m.in. za realizację celów zasięgowych serwisu, prowadzenie projektów sprzedażowych, akcje specjalne oraz współpracę z wydawcami Gazeta.pl. W redakcji Plotek.pl pracuje od 2014 r. Wcześniej pełniła rolę redaktora, wydawcy i redaktor prowadzącej działu moda (e-commerce). Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Andrzej Kulasek / Fot. materiały prasowe
Andrzej Kulasek / Fot. materiały prasowe
Powołanie nowej redaktorki naczelnej to nie jedyna zmiana w strukturze Plotek.pl - w lipcu 2021 roku pojawi się w niej nowe stanowisko szefa newsroomu raportującego do naczelnej serwisu. Tę funkcję obejmie Andrzej Kulasek, który będzie współodpowiadał za wynik zasięgowy serwisu Plotek.pl, nadzorował newsroom i współkreował linię redakcyjną.

Andrzej Kulasek związany jest z Agorą od 20 lat. Jego oficjalny debiut nastąpił w październiku 2001 r., kiedy ukazał się pierwszy numer dziennika "Metro". Początkowo pracował jako dziennikarz działu sport, potem szef redakcji sportowej, a wreszcie - kultury. Od 2011 był wydawcą serwisu Sport.pl, a przez cztery ostatnie lata - strony głównej Gazeta.pl.

Plotek.pl to serwis publikujący informacje z życia gwiazd. Można w nim znaleźć najświeższe wiadomości ze świata show biznesu, zarówno polskiego, jak i zagranicznego, w tym atrakcyjne formaty wideo. Serwis miesięcznie odwiedza 6,8 mln użytkowników (real users), którzy wykonują 48,4 mln odsłon (Mediapanel, maj 2021).