Łukasz Szewczyk22.06.2021 (12:37)brak komentarzy

Nowy sezon "Górskich ratowników" w Romance TV

• W kanale Romance TV startuje kolejny, dwunasty już sezon popularnego wśród widzów stacji serialu "Górscy ratownicy".
"Górscy ratownicy" w Romance TV
Romance TV już po raz dwunasty zaprasza widzów do śledzenia emocjonujących przygód ich ulubionych bohaterów z serialu "Górscy ratownicy". Od 30 czerwca, w każdą środę będą mogli ponownie spotkać się z Markusem i innymi ratownikami, ratującymi życie turystów, wypoczywających w przepięknych i malowniczych Alpach. Jak potoczą się osobiste losy i perypetie miłosno-zawodowe ratowników? Czy w końcu znajdą szczęście i spełnienie?

W pierwszym odcinku nowej srerii (premiera 30 czerwca o godz. 20.00) kolejka linowa na Huber-Alm. W każdej chwili może tam dojść do katastrofy. Szantażysta grozi zerwaniem liny nośnej. Nie ma pojęcia, że w gondoli siedzi również jego ciężarna córka. Mimo niebezpieczeństwa Katharina zostaje opuszczona na linie do gondoli, w której są również part-ner i matka ciężarnej Anny. Anna dostaje skurczy, a Markus i pozostali ratownicy muszą szybko znaleźć szantażystę, zdesperowanego ojca Anny.
W kolejnym odcinku "Pozwól mi żyć" (7 lipca, godz. 20.00) Markus zostaje wynajęty przez pewną kobietę jako przewodnik górski. Dopiero w drodze dowiaduje się, że przyjechała po córkę, Sarę, która w Ramsau spotkała się potajemnie ze swoim biologicznym ojcem. Sarah, jej chłopak i jej ojciec wędrują po górach. Humory im dopisują, do-póki nie zjawiają się matka Sary, Claudia, i Markus. Ratownik jest świadkiem gwałtownej, rodzinnej sprzeczki, która może zakończyć się tragedią.

W odcinku "Księga szczytu" (14 lipca o godz. 20.00) bardzo trudna akcja ratunkowa w górach kończy się sukcesem. Ciężko ranny mężczyzna zostaje odnaleziony i zaopatrzony. Jednak ślady krwi na miejscu zdarzenia wskazują na obecność drugiej osoby. Na jej trop naprowadza Markusa fragment księgi szczytu.

Kolejny odcinek to "Prawda zimna jak lód" (21 lipca, godz. 20.00). Uprawiający wspinaczkę ekstremalną Daniel i jego dziewczyna Lisa chcą po spotkaniu z dziennikarzami zjechać na nartach w dolinę. Niespodziewanie, przed ruszeniem w dół Lisa zrywa z chłopakiem. W czasie jazdy Lisa upada i boleśnie się rozbija. Daniel zanosi ją do pobliskiej górskiej chaty i tam czekają na pomoc. W szpitalu dziewczyna orientuje się, że Daniel też miał wypadek i stracił pamięć.

Pod koniec miesiąca "Światła nawigacyjne"(28 lipca, godz. 20.00). Zjazd na sankach podczas wieczoru panieńskiego kończy się dla Nadine tragicznym wypadkiem. Ratuje ją Julia, dziewczyna Stefana, brata Nadine. Nadine nie ufa Julii i jest zszokowana, kiedy dowiaduje się, że jej młodszy brat się z nią zaręczył. Wkrótce poznaje tajemnicę Julii i chce z nią poważnie porozmawiać. Ale Julia znika.