Łukasz Szewczyk29.07.2021 (11:13)brak komentarzy

Wakcje z górach z Romance TV

• Na drugi miesiąc wakacji stacja Romance TV przygotowała cykl "Wypad w góry w towarzystwie górskiego lekarza i górskich ratowników"
"Górscy ratownicy" w Romance TV
Gdy w górach dzieje się coś złego turystom, na pomoc spieszą zarówno górski lekarz, Martin Gruber, jak i górski ratownik, Markus Kofler, którzy zawsze są gdzieś w pobliżu. W każde sobotnie przedpołudnie sierpnia stacja Romance TV wyemituje kilka najnowszych odcinków obu uwielbianych przez widzów i emocjonujących seriali. Jak ułożą się ich zawodowe losy i miłosne perypetie?

W pierwszą sobotę sierpnia cykl rozpocznie "Górski lekarz: Poświęcenie pionka" (7 siernia o godz. 10:30). Martin i Hans Gruberowie - zaskoczeni śnieżycą - znajdują schronienie w górskiej chacie. Niedługo potem do chaty dociera Rupert Althammer. Jego przewodniczka, Johanna Kirchner, wpadła do lodowej szczeliny. Z najwyższym wysiłkiem braciom udaje się wprawdzie uratować dziewczynę, ale ta opowiada Martinowi o swoich problemach zdrowotnych, które były przyczyną wypadku. Już wkrótce Martin musi postawić smutną diagnozę. Następnie "Górski lekarz: Niesieni odwagą" (7 sierpnia o godz. 12:25). Po trwających wiele lat perypetiach Martin Gruber zaczyna układać sobie życie ze swoją Anne. Cieszą się spędzanym wspólnie chwilami, zakłócanymi od czasu do czasu wezwaniami do wypadków. Gdy Tim Hauser traci przytomność podczas idyllicznej, górskiej wycieczki, napędza strachu swojej towarzyszce i kochance, Katji Bannert. Zaniepokojony jest również dr Martin Gruber, więc zabiera Tima do swojej przychodni. Tim, artysta fotografik, chciał tylko spędzić w górach kilka romantycznych chwil ze swoją ukochaną Katją. Problemem jest jednak to, że Katja jest mężatką i postanowiła rzucić Tima. Ma zamiar wyjechać z mężem i dwoma synami do Norwegii. Widzowie zobaczą także "Górski lekarz: Dopóki nic nie zostanie" (7 sierpnia o godz. 14:20). Po śmierci cierpiącej na otępienie matki, Luisa Sturm postanawia odmienić swoje życie. Chce być wolna, podróżować bez zobowiązań po świecie i przede wszystkim z nikim się nie wiązać. To, że w spokojnym Ellmau zakochuje się w Janie Behringerze, związanym zawodowo z miasteczkiem akustykiem, nie pasuje do jej planów życiowych, tak samo jak pojawiające się co pewien czas, niekontrolowane drżenie dłoni. Doktor Gruber wysyła dziewczynę na badania i nabiera niepokojących podejrzeń, które wkrótce się potwierdzają. Luisa, tak samo jak jej matka, cierpi na dziedziczną, nieuleczalną chorobę, pląsawicę Huntingtona. Na domiar złego okazuje się, że Luisa jest w ciąży i może przekazać chorobę swojemu dziecku...
W drugą sobotę sierpnia cykl rozpocznie "Górski lekarz: Wewnętrzny wróg" (14 sierpnia o godz. 10:30). W drodze do przychodni Martin Gruber i jego brat Hans potrącają przypadkowo Holgera Brandstettera, właściciela warsztatu. Chcą się upewnić, czy nie stało mu się nic poważnego. Holger rzuca się jednak na Hansa, po czym ucieka. Martin jest poirytowany i zaniepokojony. Chce wypełnić swój lekarski obowiązek i zbadać Holgera, więc jedzie do jego warsztatu. Jest zdumiony tym, co tam zastaje. Od pewnego czasu Holger nie mieszka z żoną i córką i cierpi na zaniki pamięci. Kolejną pozycją będzie "Górski lekarz: Ogień" (14 sierpnia o godz. 12:25). Martin Gruber zostaje wezwany do wypadku. Autobus, który wypadł z drogi, zawisł nad przepaścią. Na miejscu jest już straż pożarna, ale jeden ze strażaków, Andreas Kloser, rozpoczyna akcję i po chwili ulega poważnej kontuzji. Dzięki staraniom Martina udaje się zapobiec najgorszemu, jednak Andreas nawet nie myśli o tym, żeby zacząć się oszczędzać. Niezwykle ambitny strażak jest na posterunku już podczas najbliższej akcji. Nie podoba się to Martinowi Gruberowi i partnerce Andreasa, Nicole Nadler. Okazuje się wkrótce, że kontuzjowana noga Andreasa jest jego najmniejszym problemem... Trzecia odcinek to "Górski lekarz: Gorzkie łzy" (14 sierpnia o godz. 14:20). W gospodarstwie Gruberów znów nastały ciężkie czasy. Anne dowiaduje się, że Franziska jest w ciąży, i jest tą wiadomością zdruzgotana. Co teraz będzie?

Trzecią sobotę sierpnia rozpocznie "Górski lekarz: Bez oddechu" (21 sierpnia o godz. 10:30). W gospodarstwie Gruberów trwają przygotowania do ślubu i wesela. Nina Tauber stara się o prawo do opieki nad swoim bratem. Żeby je uzyskać, musi przedstawić zaświadczenie lekarskie. Ale Martin nie może go tak po prostu wystawić... Drugą propozycją jest "Górski lekarz: Tysiąc i jeden dzień" (21 sierpnia o godz. 12:25). Życie prywatne Martina Grubera zupełnie nie chce się ułożyć. Narodziny jego syna są coraz bliżej, więc on, Franziska i Anne muszą się zdobyć na kompromis. Martin ma pod opieką pacjentkę, Evę Winter. Wydaje się, że kobieta korzysta z życia, ale występujące u niej objawy są bardzo niepokojące. Martin próbuje ją wesprzeć, ponieważ Eva najbardziej potrzebuje prawdziwego przyjaciela... Następnie "Górski lekarz: Wszystko inaczej" (sobota, 21 sierpnia o godz. 14:20). Martin Gruber jest w trakcie leczenia Kathi Bachmann i staje przed moralnym dylematem. Okazało się bowiem, że Kathi i jej narzeczony, Simon, są spokrewnieni. Martin powinien też podjąć kilka decyzji dotyczących własnego życia prywatnego. Przede wszystkim musi zadać sobie pytanie, czy jest w stanie zapewnić Anne takie życie, jakiego ona sobie całym sercem życzy, i jednocześnie być dobrym ojcem dla dziecka Franziski?

W ostatnią sobotę sierpnia cykl rozpoczną "Górscy ratownicy: Co tak naprawdę się liczy" (28 sierpnia o godz. 10:30). Kolejka linowa na Huber-Alm. W każdej chwili może tam dojść do katastrofy. Szantażysta grozi zerwaniem liny nośnej. Nie ma pojęcia, że w gondoli siedzi również jego ciężarna córka. Mimo niebezpieczeństwa Katharina zostaje opuszczona na linie do gondoli, w której są również partner i matka ciężarnej Anny. Anna dostaje skurczy. Markus i pozostali ratownicy muszą szybko znaleźć szantażystę, zdesperowanego ojca Anny. Następnie "Górscy ratownicy: Pozwól mi żyć" (28 sierpnia o godz. 12:25). Markus zostaje wynajęty przez pewną kobietę jako przewodnik górski. Dopiero w drodze dowiaduje się, że kobieta przyjechała po córkę, Sarę, która w Ramsau spotkała się potajemnie ze swoim biologicznym ojcem. Sarah, jej chłopak i jej ojciec wędrują po górach. Humory im dopisują, dopóki nie zjawiają się matka Sary, Claudia i Markus. Ratownik jest świadkiem gwałtownej, rodzinnej sprzeczki, która może zakończyć się tragedią. Następnie "Górscy ratownicy: Księga szczytu" (28 sierpnia o godz. 14:20). Bardzo trudna akcja ratunkowa w górach kończy się sukcesem. Ciężko ranny mężczyzna zostaje odnaleziony i zaopatrzony. Jednak ślady krwi na miejscu zdarzenia wskazują na obecność drugiej osoby. Na jej trop naprowadza Markusa fragment księgi szczytu. "Górscy ratownicy: Prawda zimna jak lód" (28 sierpnia o godz. 16:15). Uprawiający wspinaczkę ekstremalną Daniel i jego dziewczyna Lisa chcą po spotkaniu z dziennikarzami zjechać na nartach w dolinę. Niespodziewanie, przed ruszeniem w dół Lisa zrywa z chłopakiem. W czasie jazdy Lisa upada i boleśnie się rozbija. Daniel zanosi ją do pobliskiej górskiej chaty. Tam czekają na pomoc. W szpitalu dziewczyna orientuje się, że Daniel też miał wypadek i stracił pamięć. Cykl zakończą "Górscy ratownicy: Światła nawigacyjne" (28 sierpnia o godz. 18:05). Zjazd na sankach w ramach wieczoru panieńskiego kończy się dla Nadine tragicznym wypadkiem. Ratuje ją Julia, dziewczyna Stefana, brata Nadine. Nadine nie ufa Julii i jest zszokowana, kiedy dowiaduje się, że jej młodszy brat się z nią zaręczył. Wkrótce poznaje tajemnicę Julii i chce z nią poważnie porozmawiać. Ale Julia znika.