Łukasz Szewczyk13.09.2021 (8:34)brak komentarzy

Radio 357 z nowościami na jesień. Audycje hybrydowe, patroni prowadzącymi

• Radio 357 ujawniło jesienne zmiany w audycjach na żywo
• Poranne pasmo w dni powszednie wystartuje wcześniej - od godz. 6:00
• Radio testuje nową formułę hybrydową - łączenia audycji na żywo i na żądanie (podcastów)
• Wśród nowości - pierwszy i jedyny podcast dostępny publicznie, poza platformą Twoje 357
Marcin Łukawski i Ola Budka / Fot. Marcin Zawadzki
Marcin Łukawski i Ola Budka / Fot. Marcin Zawadzki
Promocja nowej ramówki przebiega pod hasłem "Przesuwamy zegarki". Chodzi o wcześniejszy start pasma porannego. W dni powszednie Radio 357 będzie nadawało na żywo od godz. 6:00. Od poniedziałku do czwartku Ranek z Marcinem Łukawskim, w piątki - PoBudka z Olą Budką.
- Jesienią dzień się skraca, ale nie u nas. To odpowiedź na liczne prośby Patronów i Słuchaczy. Od radiowej kuchni to duża zmiana. Możliwa dzięki mobilizacji porannych ekip autorów i realizatorów. Robimy to bez żadnych dodatkowych kosztów. Na przekór nieubłaganym prawom astronomii - pomożemy Słuchaczom wstać i zmierzyć się z poranną krzątaniną, gdy sytuacja za oknem będzie raczej demotywująca - mówi Marcin Łukawski, prowadzący Ranek.

Stałe cykle w ramach porannych pasm pozostają. - Będą "Pytania z Księżyca" z Tomaszem Rożkiem, "Latka Lecą", czyli kartka z kalendarza na wesoło, "Tatowanie" Krystiana Hanke, "Muzyczny Goniec" z aktualnościami muzycznymi, "357 Kęsów Na Śniadanie" z Katarzyną Błażejewską-Stuhr i "Zejdźmy Na Ziemię", czyli o ekologii z Karoliną Rogozińską. Będą też przejęcia anteny z Markiem Niedźwieckim, Marcinem Cichońskim, Stelką i Gąsem - teraz bliżej godziny 9:00. Dzięki temu "Kieruj Się Na Południe" potrwa dłużej - podsumowuje Ola Budka, autorka piątkowej "PoBudki".

Hybrydowa formuła audycji - część na żywo, część w podcaście
W ramach jesiennych nowości zespół Radia 357 wprowadza pilotażowo dwie audycje w formule łączonej. Pierwsza część jako audycja na żywo, druga - jako podcast z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej.

- To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu Słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla Patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radio - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

W formule łączonej realizowane będą na początku "Route 357" Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i "PROGnozy" Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

Nowy podcast dostępny publicznie
"Najlepszy Radiowy Adres Na Świecie" to nazwa nowej audycji i podcastu. Przygotowują go Gabi Darmetko i Paweł Sołtys. Jako jedyny będzie dostępny publicznie - na popularnych platformach podcastowych oraz na YouTube.

- Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają - wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu. Audycja na żywo emitowana będzie w poniedziałki o godz. 15:00.

Zespół przygotowuje także nową, jesienną ofertę podcastową - w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Szczegóły tych propozycji zostaną zaprezentowane jeszcze we wrześniu.

Audycja prowadzona przez Patronów, "głos Google Maps", nowości i powroty
Nową propozycją dla Patronów będzie audycja "WyDźwięki". Raz w miesiącu poprowadzą ją Patroni wraz wybraną przez siebie osobą z redakcji Radia 357. - Będzie to audycja muzyczna. Miejsce na zaprezentowanie swoich gustów, odkryć, ulubionych utworów. To drugi po Grze Zespołowej projekt, w którym chcemy umożliwić antenowe debiuty - tym razem osobom spoza radia. Tak chcemy się lepiej poznawać i coraz bardziej zaprzyjaźniać z osobami, dzięki którym gramy dalej pod szyldem 357 - mówi Piotr Stelmach, który koordynuje muzyczną stronę Radia 357.

Zespół Radia 357 poinformował też o antenowych nowościach. Wśród nich stała audycja "Siódme Oblicze Poranka" Antoniego Grudniewskiego, rozpoczynającej niedziele oraz audycja "Chlebem i Soulą" z muzyką hip hop, soul, funk i R'n'B, prowadzonej przez Maję Piskadło, nadawanej w środy o 22:00. Wydłużena do dwóch godzin audycji Daniela Wyszogrodzkiego, nadawanej na zmianę z Panoptikum Bartka Gila w poniedziałki o 19:00

Zespół Radia 357 poinformował też o antenowych nowościach: stałej audycji "Siódme Oblicze Poranka: Antoniego Grudniewskiego, rozpoczynającej niedziele, audycji "Chlebem i Soulą" z muzyką hip hop, soul, funk i R'n'B, prowadzonej przez Maję Piskadło, nadawanej w środy o 22:00; wydłużeniu do dwóch godzin audycji Daniela Wyszogrodzkiego, nadawanej na zmianę z Panoptikum Bartka Gila w poniedziałki o 19:00; nowej godzinie emisji "Przeglądarki" Gabi Darmetko w soboty o 8:00; cyklu o komiksach Katarzyny Borowieckiej; szlifowaniu języka angielskiego we wtorkowe poranki z Karoliną Eastwood; nowej nazwie wieczornego pasma publicystycznego - "Plac Na Rozdrożu" - emitowanego od poniedziałku do czwartku o 21:00; nowym jinglu dla pasma przedpołudniowego "Kieruj Się Na Południe", który zabrzmi głosem Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji Google.

Będą też powroty: "Bistr"o Katarzyny Pruchnickiej - rozmowy najlepsze na sobotnie śniadanie w soboty o 9:00; "Przysobocie "Krystiana Hanke, czyli audyt tygodnia w soboty o 13:00 - na zmianę z improwizowaną audycją ekipy Teatru Klancyk; "Wiszące Ogrody" Bartka Gila w soboty o 23:00 oraz audycje artystów: Pewex Darii Zawiałow i Zelig Krzysztofa Zalewskiego

Wszystkie zmiany pojawią się na antenie od wtorku, 14 września. - Wtorki to nasza świecka tradycja. Celujemy w ten dzień tygodnia, by uruchomić radiowe nowości. To na pamiątkę pewnego wtorku, który zdarzył się 5 stycznia 2021, czyli dnia startu Radia 357 - wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Polecamy