Łukasz Szewczyk14.09.2021 (11:37)2 komentarze

Powstaną filmy i seriale o Panu Samochodziku. Orphan Studio nabyło prawa do adaptacji serii książek Nienackiego

• Orphan Studio podpisało ze spadkobiercą, a jednocześnie wnukiem Zbigniewa Nienackiego, wieloletnią umowę na wyłączne prawa do adaptacji przygód Pana Samochodzika.
• Na podstawie tytułów, zgodnie z umową, stworzone mogą zostać zarówno filmy kinowe i telewizyjne, jak i seriale. Umowa obejmuje wszystkie tytuły z serii.
kamera
Pan Samochodzik to seria książek o przygodach Tomasza N.N. stworzona przez Zbigniewa Nienackiego.Tytułowy bohater jest historykiem sztuki (w pierwszych trzech powieściach pracuje jako dziennikarz), który w ramach obowiązków służbowych rozwiązuje tajemnicze zagadki i nierozwikłane sprawy kradzieży, przemytu oraz fałszerstw dzieł sztuki czy elementów dziedzictwa kulturowego. Filar rozbudowanej serii przygód Tomasza stanowi 15 powieści stworzonych przez autora w latach 1957-1985.
- Jesteśmy niezwykle dumni że to właśnie nasze studio może ponownie przenieść na ekran przygody Pana Samochodzika. Ruszyliśmy już z pracami dewelopmentowymi. Pan Samochodzik to seria na której wychowały się pokolenia. Ma silną i aktywną bazę miłośników dlatego, częścią naszego procesu będzie pilne obserwowanie dyskusji na forach skupiających fanów - powiedział dyrektor zarządzający Orphan Studio Maciej Sojka.

- Książki o przygodach Pana Samochodzika wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Od ostatniej ekranizacji powieści Pisarza minęło 30 lat. Chcemy przybliżyć serię nowemu, młodszemu pokoleniu, a także pozwolić osobom wychowanym na powieściach Nienackiego, przeżyć perypetie Tomasza w nowym, atrakcyjnym wizualnie wydaniu. Wierzę, że zawarta współpraca zaowocuje projektem, który zachwyci fanów oraz poszerzy to grono o nowych pasjonatów - dodaje Tomasz Nowicki, wnuk Zbigniewa Nienackiego i spadkobierca po autorze.

Orphan Studio to zespół producentów i managerów z wieloletnim doświadczeniem na kierowniczych stanowiskach w firmach sektora mediów. Spotkali się tworząc w Polsce serwis SVOD Showmax, gdzie produkowali między innymi serial "Rojst" w reżyserii Jana Holoubka a także koprodukowali filmy takiej jak "Kobiety Mafii" w reżyserii Patryka Vegi czy "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Po zakończeniu działalności przez serwis postanowili stworzyć niezależne studio filmowe i telewizyjne. Studio produkuje filmy kinowe (m.in."Na chwilę, na zawsze" reż. Piotr Trzaskalski, "Kryptonim Polska" reż. Piotr Kumik) oraz filmy i seriale premium dla serwisów SVOD i Pay TV.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Fajny pomysł, tylko co, skoro na takie adaptacje był czas dopiero 10 lat temu.
 1  
Niech serial dadzą na Netflixa
 0