Łukasz Szewczyk08.12.2021 (17:52)4 komentarze

"Zawsze gotowi. Zawsze blisko". Nowa seria o terytorialsach w TVP Dokument

• TVP Dokument rozpoczyna emisję nowej serii "Zawsze gotowi. Zawsze blisko"
• Cykl opowiada o losach żołnierzy i kandydatów na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wchodzącej w skład Wojska Polskiego.
"Zawsze gotowi. Zawsze blisko"
Wojska Obrony Terytorialnej to formacja pozwalająca chętnym rekrutom łączyć życie prywatne z życiem w mundurze. Tym, co wyróżnia żołnierzy WOT, czyli "Terytorialsów" jest ich specyfika służby. Każdy żołnierz WOT służy w swojej lokalnej jednostce, a jednocześnie normalnie pracuje w swojej miejscowości, jest częścią lokalnej społeczności, częścią zakładu pracy, częścią rodziny.
W każdym odcinku towarzyszymy naszym bohaterom podczas ich służby w batalionach WOT, na ćwiczeniach poligonowych, szkoleniach, akcjach służących pomocy lokalnym społecznościom w sytuacjach zagrożenia, ale też podczas ich codziennego życia i działalności zawodowej.

Premierowe odcinki serii "Zawsze gotowi. Zawsze blisko" w czwartki o godz. 20:10 (od 9 grudnia 2021 roku) na antenie TVP Dokument.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Tiiiia. "Zawsze gotowi" :D
Słyszałem o gościu, który gdy było gorąco przy granicy Białorsukiej, szybko szukał lekarza, by wypisał mu L4, bo bał się "powołania". A tak normalnie to wielki kozak, co by to on nie zrobił dla obrony Polski :D
 6  
Kiedy Danusia dostanie mundur?
 2  
cześć i chwała ochotniczej rezerwie milicji obywatelskiej!
 4  
Pamiętam wrzask trolli kiedy powstawały WOT, kpiny i pogardę dla tej służby. Okazuje się, że dziś trudniej zdestabilizować Polskę, na czasy ataków migrantami czy pandemię WOT są nieocenionym wsparciem. Pracują jako wolontariusze w szpitalach, rozwożą żywność ludziom na kwarantannie, pomagają pilnować granicy. Wszystko z obywatelskiej postawy, bez parcia na szkło czy kasę. 

Olać zgraję oszołomów pod wpływem jakiegoś ruskiego popychadła. WOT są OK.
 6  

Polecamy