Łukasz Szewczyk22.02.2022 (13:15)brak komentarzy

Ekstraliga startuje z nowym projektem. Powstała Redakcja EkstraligaTV

• PGE Ekstraliga ruszyła z nowym projektem EkstraligaTV.
• Wśród nowinek, jakie zostały wprowadzone jest stworzenie grupy redaktorów tworzących materiały wideo na oficjalny kanał najlepszej żużlowej ligi świata na YouTube.
Ekstraliga TV
Redakcja EkstraligaTV ma na celu zwiększenie liczby materiałów multimedialnych, pokazujących PGE Ekstraligę, a także dokumentujących funkcjonowanie klubów nie tylko w okresie sezonu, ale także poza nim. Obecnie trwa cykl "Co w klubie?" czyli podsumowania przygotowań zespołów najlepszej żużlowej ligi świata do nadchodzących rozgrywek (więcej TUTAJ). To jednak tylko początek planów sezonowych.
- Mamy szerokie grono osób, które sprawdziły się w roli tzw. kibicowskich Ambasadorów, a teraz stworzą redakcję EkstraligaTV - mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. - Rozwijamy nie tylko treści multimedialne wynikające z praw telewizyjnych dotyczących materiałów wideo, ale także własne produkcje. Ogółem w roku 2022 - w różnej formie - wyemitujemy ponad tysiąc treści wideo. Chcemy, aby projekt EkstraligaTV był nie tylko oknem na świat dla zdolnych osób działających w środowisku dziennikarskich, ale także stanowił okazję do pokazania żużla przez jego pasjonatów.

W trakcie sezonu redaktorzy EkstraligaTV będą tworzyć materiały z meczów PGE Ekstraligi, a także wypowiedzi pomeczowe, które dostępne będą na kanale YouTube. Nie zabraknie cyklicznych i popularnych quizów, będą produkcje lifestylowe oraz podsumowania klubowe.

Redakcja EkstraligaTV to nie tylko materiały wideo. Na stronie internetowej oraz w aplikacji tworzone będą teksty redaktorów w ramach cyklicznych tematów i relacji z wydarzeń żużlowych. W sezonie 2022 dostępne będą również kolejne edycje gier w aplikacji mobilnej: Eliga Manager oraz TyperPGEE. Nowościami będą także rozbudowane działy statystyczne oraz informacje o kadrach zespołów PGE Ekstraligi, w tym U-24 Ekstraliga, a także materiały z rozgrywek szkoleniowych w klasach Pit Bike, 125cc i 250cc.