Łukasz Szewczyk26.08.2022 (12:06)7 komentarzy

Mocny początek jesieni w HBO Max. Premiera prosto z kina. "Elvis" (wideo)

• Kolejna premiera prosto z kina w HBO Max
• We wrześniu premierę będzie miał film "Elvis" z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem w rolach głównych, w reżyserii nominowanego do Oscara wizjonera Baza Luhrmanna
Film "Elvis"
Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem "Pułkownikiem" Tomem Parkerem (Tom Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).
Oprócz Hanksa i Butlera w filmie występują nagradzana aktorka teatralna Helen Thomson jako matka Elvisa, Gladys, Richard Roxburgh jako ojciec Elvisa, Vernon, oraz DeJonge jako Priscilla. Oprócz nich Luke Bracey gra Jerry'ego Schillinga, Natasha Bassett wciela się w Dixie Locke, David Wenham gra Hanka Snowa, Kelvin Harrison Jr. gra B.B. Kinga, Xavier Samuel gra Scotty'ego Moore'a, a Kodi Smit-McPhee wciela się w Jimmiego Rodgersa Snowa.

Wśród obsady znaleźli się także Dacre Montgomery w roli reżysera telewizyjnego Steve'a Bindera oraz australijscy wykonawcy Leon Ford w roli Toma Diskina, Kate Mulvany jako Marion Keisker, Gareth Davies w roli Bonesa Howe'a, Charles Grounds w roli Billy'ego Smitha, Josh McConville w roli Sama Phillipsa i Adam Dunn w roli Billa Blacka.

W rolach innych słynnych muzyków w filmie Luhrmann obsadził wokalistkę i autorkę piosenek Yolę jako Sister Rosettę Tharpe, modela Altona Masona jako Little Richarda, pochodzącego z Austin w Teksasie Gary'ego Clarka Jr. w roli Arthura Crudupa i artystkę Shonkę Dukureh jako Willie Mae "Big Mamę" Thornton.

Nominowany do Oscara Luhrmann wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisał z Samem Bromellem, Craigiem Pearce'em i Jeremym Donerem na podstawie pomysłu swojego i Jeremy'ego Donera. Producentami filmu są Luhrmann, laureatka Oscara Catherine Martin, Gail Berman, Patrick McCormick i Schuyler Weiss. Courtenay Valenti i Kevin McCormick są producentami wykonawczymi.

W ekipie reżysera znaleźli się też operatorka Mandy Walker, nagrodzona Oscarem scenografka i projektantka kostiumów Catherine Martin, scenografka Karen Murphy, montażyści Matt Villa i Jonathan Redmond, nominowany do Oscara specjalista od efektów specjalnych Thomas Wood, kierownik muzyczny Anton Monsted i kompozytor Elliott Wheeler (The Get Down).

Główne zdjęcia do "Elvisa" odbyły się w Queensland, w Australii, przy wsparciu władz stanu Queensland, organizacji Screen Queensland i offsetowego programu producenckiego rządu Australii.Film "Elvis" na platformie HBO Max będzie dostępny od 2 września 2022 roku.

Film Warner Bros. Pictures "Elvis" wyprodukowany został przez Bazmark Production i Jackal Group. Reżyserem obrazu jest Baz Luhrmann. Światowym dystrybutorem jest Warner Bros. Pictures.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Przyszedł chłop i chyba zamęt wprowadzi
 4  
A wszędzie mówili że Elvis może dopiero w grudniu.
 3  
jeśli hbo zaprezentuje jakość jak na najnowszym resident evil to faktycznie jest premium.
Coś złego dzieje się u amerykańskiego właściciela, żeby Polakom fundować HD i do tego tak słabe, kiedy konkurencja puszcza wszystko w 4K dolby vision - Netlix, Amazon Prime, o najlepszej w Polsce jakości Apple TV nawet nie wspomnę.
HBO - wstyd - twierdzono, że wraz z MAX ma wejść nowa jakość. Gdzie ta nowa jakość: seriale oprócz Gry o tron w HD.
 6  
Hasło niejako reklamowe "prosto z kina" mija się tutaj z prawdą, bowiem "prosto z kina" to ten film po 45 dniach (8 sierpnia) wylądował w Playerze, a nie jak Warner zapowiadało jakiś czas temu, że po 45 dniach ich filmy będą od razu w HBO Max.
Więc już z łaski swojej drogie media nie używajcie w takich sytuacjach tego określenia, gdyż nie będzie to oparte na prawdzie.
 2  
Masz rację zgadzam się.
 2  
"HBO - wstyd - twierdzono, że wraz z MAX ma wejść nowa jakość."
Widocznie w naszych warunkach oznacza to MAXymalne oszczędności bo tępy lud podnieca się tym że ma HBO.
Mam dostęp do MAXa(darmowy) i jak znajdę tam coś raz na kilka miesięcy to już jest sukces, ale wtedy po oczach bije ta "jakość" :/
 2  
Gregory
Najlepszą jakość oferuje Sony Bravia Core. Nawet do 80 mb/s w Imax Enhanced
 0