Łukasz Szewczyk01.09.2022 (22:33)3 komentarze

HBO Max na pierwszą połowę września. "Elvis", "Opowieści podręcznej V"

• HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na pierwsze dwa tygodnie września
"Elvis"
Serialowym wydarzeniem miesiąca jest premiera serialu "Opowieści podręcznej V" (od 15 września). Elisabeth Moss w dystopijnej opowieści o świecie, w którym kobiety zostały całkowicie podporządkowane władzy. W nowym sezonie June musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Stara się też na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Owdowiała Serena próbuje natomiast poprawić swoją pozycję w Toronto, gdy wpływy Gileadu rosną w Kanadbrazie.
Z kolei "Dziesięcioletni Tom" (od 1 września) to nowy serial animowany Max Original opowiada o wzlotach i upadkach zwykłego chłopca, który ciągle dostaje błędne wskazówki od otaczających go dorosłych, bo oni przecież "chcą dobrze". W serialu "Wszyscy kłamią" (od 1 września)- spokojna codzienność nadmorskiego Belmonte zostaje zakłócona, gdy seks-taśma nauczycielki z miejscowego liceum i ucznia wypływa i wznieca pożar w mieście. "Królowe Berlina" (od 2 września) - cztery najlepsze przyjaciółki: Jazz, Fanta, Hajra i Rasaq wychowały się na ulicach niebezpiecznego Berlina. U progu dorosłości spoglądają w niepewną przyszłość.

W nowym sezonie "Rick i Morty VI" (od 5 września) bohaterów zastajemy tam, gdzie widzieliśmy ich po raz ostatni - są w kiepskiej formie i wygląda na to, że szczęście się od nich odwróciło. Czy uda im się stanąć na nogi, by wyruszyć na spotkanie kolejnych przygód?. Wracają "Marzenia o Manhattanie II" (od 8 września) - lata 80. Trójka przyjaciół, którzy niedawno skończyli studia i znają się od dziecka, realizuje swoje marzenia na Manhattanie, ale nadal ma ogromny sentyment do rodzinnego, robotniczego miasteczka na Long Island. Mają głowy pełne marzeń... "Sprawa idealna VI" (od 9 września) - finałowy sezon serialu prawniczego z Christine Baranski w roli wziętej prawniczki Diane Lockhart.

Serial śledzący "Mood" (od 9 września) losy Saszy - dziewczyny, która chciałaby zostać piosenkarką, ale pali marihuanę i nigdy nigdzie się nie spieszy. Jest dwudziestopięciolatką z East Endu, która ma negatywne saldo w banku i skłonność do muzycznego fantazjowania. Serial "Eagleheart" (od 14 września) - oficer Chris Monsanto walczy z przestępczością z pomocą swoich dwóch wspólników: nierozgarniętego Bretta oraz przestrzegającą wszelkich zasad Susie. Mierzą się z przemytnikami narkotyków, złodziejami dzieł sztuki, porywaczami oraz oszustami.

FILM
Filmowym wydarzeniem miesiąca będzie premiera filmu "Elvis" (od 2 września). Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem "Pułkownikiem" Tomem Parkerem (Tom Hanks).

Wśród premier "Podróże Samuela" (Saod 2 wrzśniamuel's Travels) - cudzoziemiec szuka swojego biologicznego ojca na łotewskiej wsi, kiedy przypadkowo potrąca samochodem prosiaka. Córka hodowcy świń namawia go do spędzenia nocy na farmie, gdzie mężczyzna staje się niewolnikiem. Kolejna propozycja to "Malarz szyldów" (od 3 września) - łotewska tragikomedia o młodym artyście, który jest świadkiem zmian politycznych okresu II wojny światowej. Gdy brutalne reżimy pojawiają się i znikają, jego kraj, wioska, lud, a nawet jego serce zostają wciągnięte w nieubłagany wir historii.

"American Underdog" (od 4 września) to historia sportowca Kurta Warnera, który przeszedł drogę od zapełniania półek w supermarkecie do dwukrotnego mistrzostwa NFL, tytułu mistrza Super Bowl i pozycji rozgrywającego w Hall of Fame. "Wyjście Camili" (od 4 września) - gdy jej babcia zaczyna chorować, Camila zostaje zmuszona do przeniesienia się do Buenos Aires. Opuszcza przyjaciół oraz liberalne liceum i musi odnaleźć się w tradycyjnej instytucji, gdzie jej buntowniczy charakter staje się problemem. "Ostatnia egzekucja" (od 7 września) - zwabiony propozycją prestiżowej profesury ambitny naukowiec zostaje wciągnięty do pracy w Stasi. Dramat historyczny inspirowany historią życia i śmierci Wernera Teske, ostatniego więźnia straconego w byłej NRD.

Wśród filmowym premier "Miara zemsty" (od 9 września) - kiedy słynny syn Lilian Cooper nagle umiera z powodu rzekomego przedawkowania, kobieta rozpoczyna własne śledztwo. Z pomocą byłej dilerki narkotyków syna, bohaterka za wszelką cenę szuka odpowiedzi, sprawiedliwości oraz zemsty, "Licorice Pizza" (od 11 września) to historia Gary'ego Valentine'a i Alany Kane, gdy dorastają i zakochują się w sobie w dolinie San Fernando. Dramat o dojrzewaniu, którego akcja rozgrywa się w 1973 roku i pokazuje, jak zdradziecka potrafi być pierwsza miłości; "Niespokojni" (od 11 września) - Damien jest odnoszącym sukcesy artystą, który jest żonaty z restauratorką mebli. Pomimo swojej dwubiegunowości bohater stara się układać życie z ukochaną, wiedząc, że może nigdy nie być w stanie dać jej tego, czego ona pragnie; "Odbicie" (od 11 września) - w 2014 roku ukraiński chirurg zaciąga się do walki z rosyjskimi siłami zbrojnymi w regionie Donbasu, gdzie zostaje schwytany. Jako jeniec wojenny jest świadkiem przerażających scen upokorzenia i przemocy w wykonaniu rosyjskich najeźdźców.

W ofercie pojawi się także "Saturday Night Live XLVII" (od 3 września), czyli najnowszy sezon jednego z największych programów komediowych wszech czasów

Dla miłośników dokumentów, ale i muzyki, przygotowana została premiera serialu dokumentalnego "Moje życie w Rolling Stonesach" (7 września). Produkcja przedstawia niezwykłe, ekscytujące historie każdego z członków zespołu The Rolling Stones sugestywnie opowiadane, dzięki ekskluzywnym wywiadom z zespołem i innymi gwiazdami rocka.


Premiery HBO Max dzień po dniu -(1-15 września 2022):

• od 1 września
Dziesięcioletni Tom, odc. 1-10
Durrellowie, odc. 1-6
Durrellowie II, odc. 1-6
Durrellowie III, odc. 1-8
Durrellowie IV, odc. 1-6
Wszyscy kłamią, odc. 1-6
Top Gun
Córka trenera
Jedz, módl się, kochaj
Ku gwiazdom
Jak wytresować smoka

• od 2 września
Królowe Berlina, odc. 1-6
Primal II, odc. 8
Rap Sh!t, odc. 8
Elvis
Dramat
Podróże Samuela
Rozterki Jiříego Lásky
Sausage Party
Syn
To minie, kochanie

• od 3 września
Saturday Night Live XLVII, odc. 1-21
Malarz szyldów
Zwariowane Melodie: Kreskówki II, odc. 11

• od 4 września
American Underdog
Wyjście Camili

• od 5 września
Rick i Morty VI, odc. 1
Ród smoka, odc. 3
Miasto na wzgórzu III, odc. 6
Najdłuższy marsz Billy'ego Lynna
Christiane F.

• od 6 września
Branża II, odc. 6
Roswell, w Nowym Meksyku IV, odc. 13
6 kroków
Mečiar
Na wolności
Nadejdą lepsze czasy
Południca
Świadomość przechodnia
VII. Nie kradnij

• od 7 września
Moje życie w Rolling Stonesach, odc. 1-4
Co robimy w ukryciu IV, odc. 8
Tuca i Bertie III, odc. 10
Biały miecz
Lin
Ostatnia egzekucja

• od 8 września
Marzenia o Manhattanie II, odc. 1-6
Głosuj na Juana, odc. 1-8
Głosuj na Juana II, odc. 1-7
Głosuj na Juana III, odc. 1-8
Bacurau
Bukareszt: Rok smoka
Moneyball
Nic już nie będzie takie samo
Ci, którym się udało
Malowany ptak

• od 9 września
Sprawa idealna VI, odc. 1
Ostry dyżur XI, odc. 1-22
Mood, odc. 1-6
Primal II, odc. 9
14 dni, 12 nocy
Bez dokumentów
Bill Maher: Na żywo z DC
Chuck Norris kontra komunizm
Cudowni gladiatorzy
Grimsby
Historia Pierre'a Woodmana
Ja nieistniejące
Karel, ja i ty
Kibic
Królowa ciszy
Miara zemsty
Odpowiedzialność
Psy nie noszą spodni
Rad
Świat według Iona B.
Wielki apetyt
Wojna klas
Wyznania w taksówce: Miasto, które nigdy nie śpi
Wyznania w taksówce: Nowy Jork, cz. 3

• od 10 września
Pocoyo IV, odc. 28-53
Odbicie
Step Up - Taniec zmysłów
Step Up 2
Marmaduke - pies na fali

• od 11 września
Licorice Pizza
Niespokojni

• od 12 września
Rick i Morty VI, odc. 2
Ród smoka, odc. 4
Miasto na wzgórzu III, odc. 6
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem IX, odc. 22
Bob Costas II, odc. 3
Moi bracia i ja
Toto bohater

• od 13 września
Branża II, odc. 7
Bosy imperator
Pająk
Historia Rachel de Beer
Supernova
Niewiarygodna historia
Wyznania w taksówce 4
Rialto
Szczęściara
Trans-akcja
Czekając na sobotę
Ruben Brandt, kolekcjoner
Oblężenie na ulicy Liperti

• od 14 września
Eagleheart, odc. 1-12
Co robimy w ukryciu IV, odc. 9
Spokój w sercu
Cicha wolność

• od 15 września
Opowieść podręcznej V, odc.1-2
Mamuśka, odc. 1-22
Mamuśka II, odc. 1-22
Mamuśka III, odc. 1-22
Mamuśka IV, odc. 1-22
Mamuśka V, odc. 1-22
Mamuśka VI, odc. 1-22
Mamuśka VII, odc. 1-20
Mamuśka VIII, odc. 1-18
Don't Stop
Wielka uczta Gordona Ramsaya
Gremliny rozrabiają
Czekolada pokoju

Komentarze (1 - 3 z 3)

Wow, HBO znowu pojechało po Canal+ i reszcie telewizyjnego pseudopremiuma dla biedoty! Który to już raz z rzędu? Po raz kolejny HBO przesuwa granice i pokazuje jak powinien wyglądać prawdziwy kanał premium. Premiery największych kinowych hitów już 5 miesięcy po światowej premierze, a już dzisiaj raczymy się nim na ekskluzywnym Home Box Office. Oł yea - chciałoby się zakrzyknąć. Do tego najlepsze seriale o których mówi cały świat zaledwie 1 godzinę po premierze w USA. Tymczasem taki Anal+ pokazuje serialiki 3-sortu rok po premierze. HAHAHAHAHA, o karwa, co za żałość. Idealnie skrojona oferta dla biedoty. Także jak ktoś szuka rozrywki na najwyższym możliwym poziomie, to nie ma wyboru. Tylko HBO i Netflix liczą się obecnie na świecie. Tak moi mili - HBO to stacja którą chcecie i pożądacie. Jako znawca telewizji i światowego kina nie potrafię wam polecić nic lepszego. Tylko HBO, bo HBO to HBO, a nie jakieś francuskie jszczyny dla gimbazy i biedoty. Wszystko jest tu jasne i tyle w temacie!
Kinoman największy przenajwiększy 3.09.2022 (15:44:11)
 6  
Z wszystkich platform hbo wypada najgorzej. Mało pozycji w 4K. A hd to jakaś masakra. Resident Evil najnowszy to jakaś parodia. Kilka pozycji w 4K to dramat. Jeśli nic się nie poprawi to od października rezygnuje. Co najwyżej włączę raz na pol roku i w tydzień obejrzę co będzie do obejrzenia. Płace 19 zł wiec jedynie to trzyma mnie przy subskrypcji.
 3  
Obejrzałem Elvisa, kicha jakich mało, przewijałem bo nie dało się na to patrzeć
 3