Łukasz Szewczyk22.11.2022 (18:03)3 komentarze

Premiery na drugie urodziny TVP Dokument

• Z okazji drugich urodzin kanał TVP Dokument przygotował premierowe pozycje programowe
Urodzint
- TVP Dokument osadzony jest na trzech mocnych filarach. To znakomite, premierowe produkcje, polskie i zagraniczne, przebogate zasoby TVP oraz danie specjalne - nasze oryginalne cykle dokumentalne. Mogę zdradzić, bo to nasze urodziny, że tuż po Nowym Roku pokażemy z tej półki coś nowego, poruszającego. Szczegóły wkrótce - zapowiedział Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Dokument.
Poniedziałkowe wieczorne pasmo "Polscy dokumentaliści" poświęcone będzie sylwetkom najważniejszych polskich twórców dokumentów, zarówno klasyków gatunku, jak i przedstawicieli młodego pokolenia. 28 listopada o godz. 20:10, reżyserka Agnieszka Wąsikowska porozmawia z Marcinem Koszałką.

We wtorki, po godz. 21:00 wspólnie z Barbarą Włodarczyk przyjrzymy się z bliska problemom współczesnego świata. W filmie "Chiny: tragedia Ujgurów" (22 listopada) zapoznamy się z procesem wynaradawiania przez chiński rząd ludności ujgurskiej. Premierowo zobaczymy też: "W pogoni za nieśmiertelnością" (29 listopada), "Libia - piekło uchodźców" (6 grudnia), "Rosja-Niemcy. Fatalne zauroczenie" (13 grudnia) i "Indie Modiego" (20 grudnia).

W środy około godz. 21:45, w paśmie "Historia bez tajemnic" filmy o wydarzeniach, które zmieniły losy Polski i świata. Filmy: "Casus beli. Po co komu ta wojna?" (23 listopada), "Dlaczego? O Stanisławie Mikołajczyku" (30 listopada), "Głos" - film opowiadający o życiu w zakonie jezuitów (7 grudnia), "Dzielnieśmy stali, celnie rzucali" (14 grudnia), "Grzegorzewska - dać siebie innym" (21 grudnia), czy "Konopnicka" (28 grudnia) to tylko niektóre środowe premiery najbliższych tygodni.

Czwartki około godz. 21:00 są zarezerwowane dla miłośników "Ludzkich historii". Pokażemy poruszające opowieści, do których scenariusz napisało samo życie. Wśród premier znajdzie się wstrząsający dokument "Hikikomori - więźniowie z wyboru" (15 grudnia) oraz wzruszający obraz tymczasowego domu dziecka, położonego w Lisiczańsku, we wschodniej Ukrainie "Dom z drzazg" (22 grudnia). A w czwartki, od 8 grudnia po godz. 22:00 premierowo zobaczymy też czteroodcinkową serię "Bałkany w ogniu".

W piątki od godz. 20:10 nie zabraknie mocnych dokumentów sensacyjnych, szpiegowskich afer i kryminalnych historii. Wśród premier znajdą się: "Polowanie na ISIS" (25 listopada), "Papua Nowa Gwinea piekło na końcu świata" (2 grudnia).

Natomiast w soboty o godz. 20:10, w ramach pasma "Dokument tygodnia" zobaczymy najnowsze dzieła nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Godnym uwagi filmem jest "Mariupol", który ukazuje wojenne życie ludzi w Ukrainie (10 grudnia).

Komentarze (1 - 3 z 3)

TVP Dokument to moja najbardziej ulubiona stacja telewizyjna :D
 1  
Jedyny kanał z szamba, który z chęcią oglądam
 0  
Wartek muszę się z tobą zgodzić
 1