Łukasz Szewczyk05.12.2022 (16:56)brak komentarzy

Świetny Mikołaj w RMF FM

• RMF FM po raz kolejny organizuje grudniową loterię dla słuchaczy "Świetny Mikołaj".
• W tym roku akcja wesprze dzieci znajdujące się pod opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
• Przez cały grudzień na antenie pojawiać się będą również specjalne programy.
Mikołaj RMF FM
Z początkiem grudnia RMF FM zacznie wprowadzać słuchaczy w magiczny nastrój świąt grając ukochane i wyczekiwane przez wszystkich świąteczne przeboje i piosenki z dzwoneczkami.
We wtorek (6 grudnia 2023 roku) pojawią się specjalne, mikołajkowe programy. W akcji "Pod choinkę chcę Cię przeprosić" RMF FM będzie godzić skłóconych lub obrażonych słuchaczy. Na antenie pojawia się czasem zabawne, a czasem bardzo wzruszające historie rodzinne lub miłosne. Słuchacze będą też mogli w programie "Jesteś u Mikołaja!" zgłosić z przymrużeniem oka swoich bliskich, którym zamiast prezentu należy się w tym roku rózga. Tego dnia uruchomiony zostanie też Świąteczny Mikrofon RMF FM - na mini scenie w studio gwiazdy zaśpiewają na żywo ich własne gwiazdkowe piosenki, a także dżingle stacji, SMS-y od słuchaczy czy prognozę pogody. W mediach społecznościowych trwać będzie równocześnie casting na nową Mariah Carey i George'a Michaela, w którym wyróżnieni zostaną słuchacze najlepiej wcielający się w tych dwoje piosenkarzy w ich kultowych, gwiazdkowych hitach. Zwycięzcy wystąpią na świątecznej scenie RMF FM.

10 grudnia prezenterzy RMF FM i dziennikarze "Faktów" spotkają się ze słuchaczami na wielkie, wspólne pieczenie świątecznych pierników, a 16 grudnia Pawel Jawor otworzy na jeden dzień swoje świąteczne studio w kawiarni i zaprosi słuchaczy, by opowiedzieli swoje świąteczne historie. Finał akcji - w Boże Narodzenie.

Natomiast od 19 do 23 grudnia nadany zostanie drugi sezon świątecznego radioserialu "Listy do ABCDEFG, byle nie do M.", w którym zagra cała ekipa RMF FM w towarzystwie gwiazd.

Tradycyjnie 1 grudnia w RMF FM rozpoczęła się wielka świąteczna loteria "Świetny Mikołaj". W tym roku do wygrania są dziesiątki sprzętów RTV i AGD oraz setki tysięcy złotych. Jak co roku połączona jest ona z akcją charytatywną. Przez cały okres grudniowej zabawy Świetny Mikołaj codziennie po finałach będzie dokładał 10.000 zł do szkatułki dobrego serca. Tym sposobem radio i słuchacze RMF FM dołożą swoją "cegiełkę" do czynienia dobra przed świętami. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie opuszczonych i osieroconych dzieci znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.