Łukasz Szewczyk06.12.2022 (11:12)5 komentarzy

Netflix zapowiada kolejne polskie produkcje. Szef Netflixa: "Chcemy dalej inwestować w Polsce"

• Netflix stawia na Polskę i zapowiada kolejne inwestycje
• Popularna platforma straemingowa ogłosiła nowe polskie produkcje, w tym "Heweliusz" oraz "Lady Janosik"
• W kończącym się 2022 roku Netflix zainwestował 400 milionów złotych w polskie filmy i seriale
Polskie produkcje Netflixa
- Cieszę się, że mogę znowu być w Polsce. Kiedy byłem tutaj w 2016 roku, dopiero lokalizowaliśmy Netflix na polskim rynku. Dzisiaj mamy już na koncie produkcję ponad 30 polskich filmów i seriali, w tym takie hity jak "Wielka Woda" i "Broad Peak", które pokochały miliony widzów nad Wisłą i nie tylko. Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat - powiedział Reed Hastings, prezes Netflix, który odwiedziła Polskę.
W czasie wizyty lokalni przedstawiciele platformy Netflix ogłosili cztery nowe projekty "Heweliusz" to kolejny serial realizowany przez twórców "Wielkiej Wody": reżysera Jana Holoubka, producentkę Annę Kępińską oraz scenarzystę Kaspra Bajona. Dramat katastroficzny inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz.

Z kolei "Idź przodem bracie" to serialowy neo-western opowiadający współczesną historię starcia dwóch rodzin, które stoją po dwóch stronach prawa. Za scenariusz odpowie Kacper Wysocki, za produkcję Łukasz Dzięcioł, a za reżyserię - po raz pierwszy dla Netflix - Maciej Pieprzyca.

Powstanie część druga i trzecia "Furiozy". Dwie kolejne części sensacyjnego kina autorskiego Cypriana T. Olenckiego, które podbiło serca użytkowników Netflixa na całym świecie. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowie Cyprian T. Olencki, a za produkcję - Marcin Zarębski i Magdalena Szwedkowicz.

Z kolei "Lady Janosik" to film przygodowy, w którym krewka nastolatka spotyka na swej drodze bandę górali, a legenda Janosika ożywa w nowoczesnej interpretacji. Za reżyserię odpowiada Kalina Alabrudzińska, znana fanom Netflix dzięki "Sexify", za scenariusz - Bartosz Sztybor, a za produkcję - Jan Kwieciński.

- Przed nami nowe projekty serialowe, które zaskoczą polską publiczność. Czujemy się wyróżnieni, że możemy pracować z najlepszymi twórcami w Polsce oraz, że mamy okazję wciąż zapraszać do współpracy kolejnych fantastycznych twórców, jak Maciej Pieprzyca, który po raz pierwszy będzie pracował z nami nad nowym serialem - mówi Anna Nagler, dyrektor ds. seriali na Europę Środkowo-Wschodnią. - Fakt, że mamy siedzibę w Warszawie, daje nam możliwość bycia jeszcze bliżej polskiej branży kreatywnej i pracy nad kolejnymi filmami, które przynoszą radość widzom i zwiększają różnorodność lokalnych produkcji - dodaje Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów na Europę Środkowo-Wschodnią

Nowe projekty to jednak nie wszystko co czeka fanów polskich filmów i seriali na Netflix. Niedawno firma ogłosiła tytuły, które widzowie zobaczą już w 2023 roku, w tym adaptację "Pana Samochodzika" i "Templariuszy", seriale "Informacja zwrotna" oraz "Dziewczyna i kosmonauta", "Detektyw Forst", "Infamia", "Lovzone", a także filmy "Dzisiaj śpisz ze mną" i "Freestyle".

Komentarze (1 - 5 z 5)

Brawo! Bez względu na to jak oceniamy polskie produkcje, to trzeba przyznać, że Netflix jest jedyną z "wielkiej trójki" platformą, która w ostatnim czasie mocno stawia na Polskę. HBO ostatnio mało co produkuje polskiego, Disney+ na razie wcale. Więc szacun dla Netflix, oby tak dalej.

Poprawcie jeszcze tylko pakietyzację. Nie dziele się kontem, chcę być legalny, więc sam korzystam z podstawowej opcji za 29 zł, fajnie, że daliście tam HD, ale lepiej będzie z Full HD. :)
 0  
Super super super
 1  
Fajnie
 3  
Jeszcze Viaplay zaczyna stawiać na polskie produkcje. A HBO Max kij w oko za anulowanie Watahy
 8  
fajnie, że daliście tam HD, ale lepiej będzie z Full HD. :)
tOd co najmniej kilku lat każdy sprzedawany TV ma rozdzielczość UHD/4K. Serwisy VOD oferujące coś poniżej Full HD (1080p) to żenada.
 6