Łukasz Szewczyk21.12.2022 (13:13)brak komentarzy

"Kolorowe ptaki". Nowy serial w Radiu TOK FM

• Reporterka TOK FM Anna Gmiterek-Zabłocka przybliży słuchaczkom i słuchaczom temat spektrum autyzmu.
• 6 odcinków cyklu "Kolorowe ptaki" przedstawi historie dzieci oraz dorosłych, a także opowie o wielu obliczach spektrum i stereotypach z nim związanych.
"Kolorowe ptaki" w TOK FM
Serial radiowy "Kolorowe ptaki" to opowieść o dzieciach i dorosłych w spektrum autyzmu. Prezentuje konkretne historie - począwszy od diagnozy, przez terapię, pobyt w przedszkolu i szkole, aż po czas, gdy edukacja się kończy i zostaje pustka. To także opowieść o różnych obliczach spektrum, ale też o stereotypach, które się z tym wiążą.
Dlaczego część z nas boi się osób z autyzmem? Czy każdy autysta to świetny matematyk? Czy wszyscy autyści rzeczywiście nie rozumieją przenośni? Dlaczego żyjemy często w przekonaniu, że autyzm to agresja albo ukrycie się za szklaną szybą? O tym będzie można usłyszeć już w pierwszej z 6 części serialu, która pojawi się na antenie Radia TOK FM we wtorek, 27 grudnia br. po 21:00.

- Wszystkie osoby w spektrum autyzmu są kolorowe, tak samo jak wielobarwny i różnorodny jest sam autyzm. W serialu opowiemy o pięknych, ale i o trudnych stronach spektrum - postaramy się odpowiedzieć na wiele pytań, choć oczywiście wiemy, że na wszystkie odpowiedzieć się nie da. Bo każda osoba w spektrum to inna historia, inny człowiek, inne doświadczenia - wyjaśnia Anna Gmiterek-Zabłocka.

Kolejne odcinki serialu "Kolorowe ptaki" będę emitowane w Radiu TOK FM w dniach 28 - 30 grudnia oraz po Nowym Roku, czyli w dniach 3 - 4 stycznia 2023 r., zwykle po godz. 21:00.
Emisja ostatniego odcinka nastąpi wyjątkowo po godz. 20:00, a tuż po programie - w ramach podsumowania cyklu - na antenie pojawi się wydanie specjalne audycji "Mikrofon TOK FM", które poprowadzi Anna Gmiterek-Zabłocka. Jak zawsze audycja ta będzie mieć interaktywny format - redakcja TOK FM zaprosi słuchaczki i słuchaczy do dzwonienia oraz udziału w dyskusji.
Wszystkie części serialu będą też dostępne dla subskrybentów TOK FM Premium, na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM - po ich premierze na antenie.

Anna Gmiterek-Zabłocka to na co dzień reporterka Radia TOK FM w Lublinie. Prowadzi audycję "Twój problem - moja sprawa" - program interwencyjny, w którym mówi o problemach i sprawach zgłaszanych przez słuchaczy. Porusza historie trudne, ciekawe, intrygujące, czasami śmieszne. Każdy problem próbuje rozwikłać. Audycja jest emitowana co sobotę o godz. 15:20.
Była laureatką m.in. konkursu Grand Press oraz "Dziennikarz Medyczny Roku".