Łukasz Szewczyk07.02.2023 (15:49)1 komentarz

Mityng lekkoatletyczny Orlen Copernicus Cup w Telewizji Polsat

• Gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki wracają do Torunia.
• W środę (8 lutego) odbędzie się tegoroczna edycja prestiżowego halowego mityngu Orlen Copernicus Cup
• Transmisje w Polsat Sport, Super Polsat oraz Polsat Sport Premium 1
Orlen Copernicus Cup
Orlen Copernicus Cup to międzynarodowe zawody lekkoatletyczne, odbywające się nieprzerwanie od 2015 roku w nowoczesnej Arenie Toruń. Od roku 2017 turniej ten zaliczany jest do najbardziej prestiżowego cyklu zawodów lekkoatletycznych IAAF World Indoor Tour. W tym roku na całym świecie odbędą się tylko 54 takie wydarzenia, a zaledwie siedmiu z nich nadano najwyższą, złotą rangę. Oprócz Torunia w tym elitarnym gronie znalazły się jeszcze Boston, Nowy Jork, Madryt, Birmingham, Karlsruhe oraz Lievin.
Transmisję z Orlen Copernicus Cup przeprowadzą aż trzy kanały Telewizji Polsat. Od godziny 17:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1 trwać będzie specjalny program studyjny z udziałem Jerzego Mielewskiego i Jacka Wszoły, po którym nastąpi ceremonia otwarcia i biegi eliminacyjne. O godzinie 18:00 zawody pokazywać będzie także dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsat. Przy mikrofonach komentatorskich zasiądą Przemysław Iwańczyk oraz Adam Kszczot, a za wywiady odpowiadać będzie Marta Ćwiertniewicz.

Na Orlen Copernicus Cup 2023 rozegranych zostanie dwanaście konkurencji, w tym pięć kobiecych i siedem męskich. Panie będą rywalizowały w biegach na dystansach 60, 400, 800 i 3000 metrów oraz na 60 metrów przez płotki. Natomiast konkurencje męskie to skok wzwyż, skok w dal, skok o tyczce oraz biegi na 400, 800 i 1500 metrów, a także na 60 metrów przez płotki.

W 2023 roku przy okazji zawodów Toruń odwiedzą najgorętsze nazwiska krajowej i światowej lekkiej atletyki. Polska mistrzyni Europy w biegu przez płotki, Pia Skrzyszowska, zmierzy się między innymi z halową mistrzynią Starego Kontynentu, Nadine Visser oraz wicemistrzynią świata, Britany Anderson. Na 800 metrów pobiegnie brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich 2020 i triumfator Halowych Mistrzostw Europy 2021, Patryk Dobek. Z kolei w skoku o tyczce Piotr Lisek zmierzy się z mistrzem olimpijskim z 2016 roku i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2020, Thiago Brazem. W Toruniu zjawią się także Ewa Swoboda, Natalia Kaczmarek czy Adrianna Sułek. Organizatorzy mityngu potwierdzili, że brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich 2020 oraz ubiegłoroczna halowa mistrzyni świata, Gudaf Tsegay podejmie próbę bicia rekordu globu w biegu na jedną milę.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Łaaaał! Pierwsza na świecie transmisja lekkoatletyki w super hade!!!
 0