Łukasz Szewczyk07.02.2023 (16:13)3 komentarze

Historia buntu. Drugi sezon serialu "Wilk" od lutego w Canal+ (wideo)

• "Wilk 2"to historia o nowym pokoleniu, wchodzącym dopiero w dorosłe życie. O ich problemach, kryzysie tożsamości, dorastaniu.
• To uniwersalna opowieść o tym, że każdy młody człowiek prowadzi walkę o rzeczywistość, w której przyjdzie mu żyć.
• Premiera w lutym w Canal+ Online i Canal+ Premium
Nowy sezon serialu "Wilki" w Canal+
"Wilk 2" to historia 20-letniej Igi, która stoi na granicy dwóch światów: skostniałych zasad politycznego reżimu, któremu przewodzi jej ojciec i zbuntowanych młodych, którzy marzą o nowym porządku. Uniwersum "Wilka" to przyszłość, jednak użyte w nim metafory i poruszone tematy są bardzo czytelne i współczesne. Miłość, strach przed zmianą, poszukiwanie swojego miejsca w świecie, konflikt pokoleń. Oraz bunt, który ma wiele twarzy. "Wilk" jest serialem, który mówi coś ważnego nie tylko o młodych, lecz także o ich rodzicach, o wzajemnym niezrozumieniu, na które nawet miłość nie jest receptą.
Czy historia z "Wilka 2" mogłaby się wydarzyć? W mikroskali wielu domów dzieje się każdego dnia. Doskonałe główne kreacje aktorskie (Hubert Urbański, Waleria Gorobets, Jessica Polak, Łukasz "Kuqe 2115" Dziemiński) sprawiają, że każdy z nas może stanąć po dowolnej ze stron. I mieć rację. Dodatkowym atutem są barwne role drugoplanowe i cameo, które szczególnie zainteresują młodsze pokolenie. Bedoes, Tromba, Modny Tata czy Suzie Pacałowska.

Jessica Polak i Waleria Gorobets w serialu Canal+ "Wilk 2" / Fot. Canal+
Jessica Polak i Waleria Gorobets w serialu Canal+ "Wilk 2" / Fot. Canal+
W rolę przywódcy rebeliantów wcielił się "Kuqe 2115". Kuqe, a właściwie Łukasz Dziemiński, muzycznie zadebiutował już w 2014 roku. Na ekranie, w "Wilku", pojawi się po raz pierwszy. Młody raper co dzień jest członkiem jednej z najbardziej popularnych grup hiphopowych.

- Udział w serialu to w pewnym sensie spełnienie kolejnego marzenia. Zwłaszcza gdy z propozycją przychodzi taki człowiek, jak Janek Dybus, którego już dobrze znam, i z którym robiliśmy już kilka super rzeczy. To bardzo pomogło, debiut przy pracy z Jankiem to totalny luz. Nie bałem się, nie miałem barier i to pomogło osiągnąć dobry efekt - mówi Kuqe 2115

Wśród debiutujących młodych aktorów, obok Kuqe znajduje się również Jessica Polak, studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jessica urodziła się w Stanach Zjednoczonych, a obecnie mieszka w Warszawie. Choć WILK to jej pierwszy duży projekt aktorski ma już na koncie udział w reklamach i rolach epizodycznych. W serialu wciela się w rolę Ani.

- W mojej postaci najbardziej lubię to, że jest nieoczywista, a z kolejnymi odcinkami widz dowiaduje się o niej czegoś nowego. Każdemu debiutującemu aktorowi i każdej debiutującej aktorce życzę takich warunków na planie jak w "Wilku". Większość ekipy to młode pokolenie, ale bił od nich mega profesjonalizm, a jednocześnie tworzyli super atmosferę - komentuje swoją pierwszą przygodę aktorka.

Walerię Gorobets widzowie znają już z produkcji serialowych. Aktorka zagrała również jedną z kluczowych ról w filmie "Apokawixa" a ostatnio debiutowała na deskach Teatru Ateneum u boku Agaty Kuleszy w spektaklu "To wiem na pewno". W "Wilku" występuje w roli Igi.

- Choć na początku może się wydawać, że moja bohaterka jest wiecznie zdenerwowana, wręcz agresywna i przez to nawet dziecinna, to jej historia i wybory, przed którymi staje, zdecydowanie wymagają od niej "dorosłych" decyzji. W "Wilku" nie ma półśrodków. I nie mówię tu tylko o scenariuszu, o postaciach, ich decyzjach i ich historii, ale również o tym, jak pracowaliśmy i do czego dążyliśmy, jako zespół osób, które ten serial stworzyły - mówi Waleria.

Hubert Urbański w serialu Canal+ "Wilk 2" / Fot. Canal+
Hubert Urbański w serialu Canal+ "Wilk 2" / Fot. Canal+
Oprócz debiutantów i aktorów młodego pokolenia widzowie na ekranie zobaczą również Huberta Urbańskiego w roli Borysa, ojca Igi i ministra w totalitarnym rządzie. To niezaprzeczalnie zły człowiek, ale jaki ojciec?

- Kiedy twórcy serialu, przyszli do mnie z propozycją zagrania w "Wilku", właściwie nie miałem żadnych wątpliwości. Przede wszystkim po obejrzeniu pierwszego sezonu, który zrobił na mnie wrażenie. Choć przyznam, że czytając tę nieoczywistą historię i wiedząc o samej, ciekawej formie serialu i tak bym się zgodził - mówi aktor i prezenter telewizyjny.


Premiera drugiego sezonu serialu "Wilk" od 17 lutego 2023 roku w Canal+ Online oraz na antenie Canal+ Premium.

Serial powstał w koprodukcji z Papaya Films. Producentem wykonawczym był Kacper Sawicki, a producentem serialu Michał Wojciechowski. Za reżyserię odpowiadał Jan Dybus. Autorami scenariusza są Jan Dybus oraz Michał Wojciechowski. Za zdjęcia odpowiedzialny był Igor Połaniewicz, a za muzykę Adam "Burza" Burzyński i Kamil "Holden" Kryszak. Za scenografię serialu odpowiada Katarzyna Tomczyk, za kostiumy Marta Morzy, a za charakteryzację Karina Bielik. Montażystą był Ireneusz Grzyb. Rolę kierowniczki produkcji pełniła Joanna Dembowska. Koordynatorki produkcji to Melania Sroka i Paulina Traut. Asystentką była Vlada Herasymchuk.

W serwisie Canal+ Online dostępna jest także 1 seria "Wilka", stanowiąca niepowiązaną z nowym sezonem historię. W rolach głównych Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki, a także Sebastian Dela, Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys "Bedoes" Przybylski.

Komentarze (1 - 3 z 3)

po pirewszym sezonie szału nie było i pupy nie urwało. typowy nefliksowy gniot do zapchaj ramówki.
 7  
Warto oglądać czy dużo lewicowych wolę tematów jest przesycana?
 1  
Nawet spoko
 2