Łukasz Szewczyk13.02.2023 (11:44)brak komentarzy

Góralska kuchnia na widelcu Macieja Nowaka. Nowy cykl Gazety Wyborczej

• Redakcje Gazety Wyborcze" towarzyszą swoim czytelnikom podczas zimowego wypoczynku w ramach akcji Ferie 2023.
• W poniedziałek (13 lutego 2023 roku) zadebiutował cykl recenzji kulinarnych Macieja Nowaka, poświęconych zakopiańskim restauracjom i góralskiej kuchni.
Maciej Nowak, znany z błyskotliwych recenzji kulinarnych publikowanych w "Gazecie Stołecznej" wyruszył w lutym na Podhale. Termin wizyty był nieprzypadkowy - trwają ferie zimowe, na wypoczynek ruszą między innymi mieszkańcy Mazowsza. Zakopane i Podhale to jeden z najchętniej wybieralnych przez warszawiaków kierunków wyjazdów.
- Góralska gastronomia, podobnie jak góralska muzyka, ma w niektórych kręgach i bańkach nienajlepszą opinię. Mnie w trzy dni udało się pokonać ten stereotyp, znalazłem pod Tatrami miejsca rzetelne, do których zapraszam z przekonaniem, że nie sprawią zawodu. Są to knajpy bardzo różne stylistycznie i cenowo. Od tych, gdzie licznik szybuje wysoko, nawet nie jak Rysy, ale Mont Blanc, po swojskie miejscówki z żarciem od serca i w umiarkowanych cenach. Wrócił mi apetyt na Zakopane! - mówi Maciej Nowak.

Zakopiańskie recenzje kulinarne Macieja Nowaka będą się ukazywać w serwisie Zakopane.Wyborcza.pl codziennie od 13 do 17 lutego 2023 roku. Cyklowi publikacji towarzyszy kampania wizerunkowa prowadzona w serwisach Wyborcza.pl i na profilach "Gazety Wyborczej" w mediach społecznościowych.

Maciej Nowak przez 20 lat dzielił się z czytelnikami "Wyborczej" swoją pasją i wiedzą o gastronomii. Po przerwie, w kwietniu 2022 r powrócił na stołeczny szlak kulinarny i od tego czasu ponownie regularnie recenzuje dla "Wyborczej" najbardziej znane i wyjątkowe warszawskie restauracje. Jego felietony ukazują się co piątek w "Tygodniku Warszawa" oraz na Warszawa.Wyborcza.pl, a recenzowanym lokalom Maciej Nowak przyznaje oceny w postaci "stoliczków".

Wszystkie redakcje lokalne "Gazety Wyborczej" towarzyszą czytelnikom podczas wypoczynku zimowego od początku ferii. Reporterskie relacje z terenów najbardziej obleganych przez turystów publikowane są codziennie w 30 serwisach Wyborcza.pl. Dziennikarze "Wyborczej" rozmawiają z przyjezdnymi, opisują ceny i warunki wyjazdów, na własnej skórze sprawdzają też, jak wypoczywa się w kurortach.