Łukasz Szewczyk31.03.2023 (10:21)3 komentarze

Premiera filmu "Lewandowski - Nieznany" w Prime Video (wideo)

• Premiera polskiej produkcji na Prime Video
• "Lewandowski - Nieznany" to pierwszy w historii film dokumentalny o Robercie Lewandowskim,
jednym z najlepszych piłkarzy świata.
Premiera filmu "Lewandowski - Nieznany" w Prime Video (wideo)
Determinacja, ciężka praca i ciągłe dążenia do perfekcji są znakiem rozpoznawczym Roberta Lewandowskiego, tak jak jego charakterystyczny rzut karny, którego wykonywanie udoskonalał przez lata. I choć dziś Robert Lewandowski ma na swoim koncie zwycięstwo Ligi Mistrzów, kontrakt w FC Barcelonie oraz ponad 500 bramek strzelonych w klubach i reprezentacji, to jego droga na szczyt była kręta. Problemy w klubie na początku kariery, bolesne porażki i trudne odejście z Bayernu Monachium - kulisy tych wydarzeń poznają widzowie dokumentu.
- Zawsze marzyłem o tym, żeby być piłkarzem i osiągać sukcesy, choć jako dziecko nie zastanawiałem się nad tym czy jest możliwe i jak daleko mogę zajść. Szybko jednak zacząłem zamieniać marzenia w cele, a cele w pracę, którą musiałem każdego dnia wykonywać, aby je zrealizować. To była długa, często niełatwa droga, ale wiem, że każdy jej fragment przyczynił się do tego co udało mi się osiągnąć - mówi Robert Lewandowski.

Twórcy filmu "Lewandowski - Nieznany" nie skupili się jedynie na karierze sportowej głównego bohatera. Widzowie zobaczą nigdy wcześniej niepublikowane materiały, poznają historie z dzieciństwa piłkarza, dowiedzą się o jego relacjach z bliskimi, z kolegami z drużyny, fanami i mediami.

- To prawdziwa, bardzo osobista opowieść o mojej drodze, dążeniu do osiągania celów, spełniania marzeń, wsparciu najbliższych osób, o przeszkodach jakie trzeba przezwyciężyć oraz emocjach, które temu towarzyszą. Myślę, że każdy może odnaleźć w tej historii jakieś przesłanie dla siebie, ja będę szczęśliwy jeśli uda mi zainspirować młodych ludzi, aby nie bali się walczyć o swoje marzenia - mówi o filmie Lewandowski.

- To nie jest opowieść wprost o piłce nożnej, mimo że to wokół niej toczy się całe moje życie. Piłka jest moją pasją i od dziecka robię wszystko, aby być jak najlepszym piłkarzem. Wierzę jednak, że zmagałem się z wyzwaniami, które mogą dotyczyć każdego, niezależnie od tego w jakiej dziedzinie życia chce osiągnąć sukces, dlatego moje doświadczenia mogą mieć charakter bardziej uniwersalny. Oczywiście jest tu też bardzo dużo o piłce nożnej i mam nadzieję, że kibice z zainteresowaniem obejrzą film, ale przede wszystkim będą mieli okazji dowiedzieć się więcej o mnie jako człowieku - dodaje piłkarz.

Oprócz samego Roberta Lewandowskiego głos w filmie zabiera Anna Lewandowska, jego rodzina i bliscy przyjaciele oraz światowej klasy piłkarze, trenerzy i inni sportowcy (m.in. Jürgen Klopp, Thierry Henry, Thomas Müller, Xavi Hernandez, Manuel Neuer, Zbigniew Boniek, Grzegorz Krychowiak, Wojciech Szczęsny, Matts Hummels, Karl-Heinz Rummenigge).


Film "Lewandowski - Nieznany" jest już dostępny (od 31 marca 2023 roku) na platformie Prime Video

"Lewandowski - Nieznany" został wyprodukowany przez Papaya Films i wyreżyserowany przez
Maćka Kowalczuka.

Komentarze (1 - 3 z 3)

jeszcze brakuje by otworzyć paprykarz szczeciński i wyskoczył z niego drewniak lewandowski.
 16  
najlepszym piłkarzem to jest messi, ronaldo. a drewniak jest ale najlepiej promowany. akcji nie potrafi stworzyć, pociągnąc piłkę z połowy boiska, okiwać kilku przeciwników jak kiedyś maradona w meksyku z anglią. stoi jak kłoda i czeka na podania. medialnie jest go pełno i stąd jego sukces.
 15  
jak zakładam swoje gumofilce wyścielone słomą, to najpierw sprawdzam czy nie siedzi w nich lewy.
 13