Łukasz Szewczyk01.04.2023 (17:49)3 komentarze

HBO Max na pierwszą połowę kwietnia. "BringBackAlice", "Mumie", "Bullet Train"

• HBO Max ogłasza ramówkowe nowości na pierwsze tygodnie kwietnia 2023
Jowita Budnik w polskim serialu Max Original „#BringBackAlice” / Fot. HBO Max
Jowita Budnik w polskim serialu Max Original „#BringBackAlice” / Fot. HBO Max
Serialowym wydarzeniem miesiąca HBO Max będzie premiera polskiego serialu "#BringBackAlice" (od 15 kwietnia). Zaginiona w tajemniczych okolicznościach influencerka (Alicja) niespodziewania wraca po roku. Powrót 18-latki zmienia życie jej paczki przyjaciół. Na drodze Alicji pojawia się chłopak, który twierdzi, że tego samego dnia zaginęła też jego siostra

Z kolei "Royal Crackers" (od 3 kwietnia) to konglomerat spożywczy, który czasy świetności ma już za sobą. Kiedy założyciel firmy zostaje ubezwłasnowolniony, członkowie jego rodziny starają zrobić wszystko, aby firma odzyskała utracony blask.
Dla młodszych widzów "Masza i niedźwiedź V" (od 1 kwietnia). Przepięknie zrealizowana animacja o niesfornej dziewczynce i jej poczciwym przyjacielu niedźwiedziu.

FILMY
"Nitram". Oparta na faktach opowieść o mężczyźnie, który w kwietniu 1996 roku zastrzelił 35 turystów odpoczywających w wakacyjnym ośrodku na Tasmanii.

"Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć "Titanica", Jaakko jest niewidomy i przykuty do wózka inwalidzkiego. Kocha Sirpę, z którą codziennie rozmawia przez telefon. Kiedy pewnego dnia kobieta zostaje przytłoczona szokującą nowiną, Jaakko postanawia natychmiast się do niej udać.

"Życie seksualne babć". Cztery starsze kobiety przywołują swoje wspomnienia z młodości. Jedna z nich szczegółowo opisuje swoją historię. Jej młodość i wspomnienia dotyczące życia intymnego ilustrują sytuację słoweńskich kobiet w pierwszej połowie XX wieku.

"Prywatna pustynia". Daniel zostaje zawieszony w policji i objęty wewnętrznym dochodzeniem w sprawie przemocy. Kiedy Sara, jego internetowa miłość, przestaje odpowiadać na jego wiadomości, mężczyzna postanawia jechać na północ Brazylii, aby ją odnaleźć.

"Szum" Marina jest byłą pływaczką synchroniczną, która cierpi na okropne brzęczenie w uszach. Po wypadku, którego doznała na ostatnich igrzyskach olimpijskich, postanawia wrócić do rywalizacji w nadziei na zdobycie medalu.

"Fogareu". Fernanda wraca po wielu latach na farmę swojego wuja w środkowej Brazylii razem z prochami swojej zmarłej adopcyjnej matki. Jej poszukiwania prawdy o swoim pochodzeniu burzą fasadę pozorów stojącą za tą mieszczańską rodziną.

"Cleo od piątej do siódmej" (Cleo from 5 to 7) - Młoda, odnosząca sukcesy piosenkarka wędruje ulicami Paryża między siedemnastą a dziewiętnastą, czekając na wynik biopsji. W tym czasie walczy z poczuciem śmiertelności i ponownie analizuje swoje życie.

"A E I O U - szybki alfabet miłości". Anna jest sześćdziesięcioletnią aktorką, która najlepsze czasy ma już za sobą. Kobieta niechętnie przyjmuje pracę nauczycielki siedemnastolatka z wadą wymowy i szybko rozpoznaje w nim złodzieja, który niedawno wyrwał jej torebkę na ulicy.

"Mumie". Przygody trzech egipskich mumii, które mieszkają w podziemnym tajnym mieście, ukrytym w starożytnym Egipcie. W wyniku serii niefortunnych zdarzeń mumie trafiają do dzisiejszego Londynu, gdzie przeżywają zwariowaną i przezabawną przygodę.

"Próba". Inteligentna komedia o pieniądzach, miłości i ambicjach w reżyserii doświadczonego filmowca Daniego de la Ordena.
"Dziewczyny". Trzy dziewczyny u progu kobiecości. W ciągu trzech kolejnych piątków dwie z nich mierzą się ze skutkami zakochania, podczas gdy trzecia wyrusza na poszukiwania czegoś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyła, czyli przyjemności.

"Palmy i słupy". 17-letnia Lea w wakacje opala się w ogrodzie i spędza czas ze swoją paczką. Jej monotonię przerwa pewien czarujący i przystojny trzydziestolatek. Szybko jednak okazuje się, że mężczyzna nie ma czystych intencji.

"Mikado" Nastoletnia Magda ofiarowuje swój drogi naszyjnik choremu dziecku w szpitalu, w którym jest wolontariuszką. Jej ojciec jest pewien, że dziewczyna znowu kłamie, ale ta udowadnia swoją niewinność. Mężczyzna nie potrafi jednak przyznać się do błędu.

"Skrzynka" Nastoletni Hatzin jedzie autobusem daleko na meksykańską wieś, aby odebrać szczątki swojego ojca, które zostały wykopane z masowego grobu. Przypadkowe spotkanie z mężczyzną, który przypomina jego ojca, napełnia chłopaka wątpliwościami i nadzieją.

"Bullet Train" Brad Pitt w roli płatnego zabójcy, który podczas swojej ostatniej misji w superszybkim pociągu jadącym z Tokio do Morioki musi zmierzyć się ze śmiercionośnymi przeciwnikami z całego świata. Kto wyjdzie żywy z pociągu na ostatniej stacji?


DOKUMENTY
"Milan Kundera: Od żartu do nieistotności" (od 5 kwietnia). Życie Kundery jest owiana tajemnicą. Od 30 lat nie udziela wywiadu i nie pojawia się publicznie, więc dowiedzieć się czegoś o nim można jedynie z jego prac.

"Diana. The Princess" (od 12 kwietnia). Historia księżnej Diany opowiedziana za pomocą archiwalnych materiałów filmowych. Obraz tworzy odważną i wciągającą opowieść o jej życiu i śmierci. Pokazuje również, jaki wpływ Diana wywarła wczoraj i dziś na stosunek opinii publicznej do monarchii.
.


Kwietniowe nowości w HBO Max dzień po dniu (1-15 kwietnia):

• 1 kwietnia
Masza i niedźwiedź V, odc. 1 - 13
Monkie Kid, odc. 1 - 11
Teoria gry z Bomanim Jonesem II, odc. 10
Nitram
Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzeć "Titanica"
Życie seksualne babć
Selfie Academy
Dysphoria
Klopsiki i inne zjawiska pogodowe
Klopsiki kontratakują

• 2 kwietnia
Prywatna pustynia
Szum
Fogareu

• 3 kwietnia
Sukcesja IV, odc. 2
Przegląd tygodnia: wieczór z Johnem Oliverem X, odc. 6
Royal Crackers, odc. 1 - 3
Cleo od piątej do siódmej
Szczęście
Stworzenia
A E I O U - szybki alfabet miłości

• 4 kwietnia
Młody Sheldon VI, odc. 16
Perry Mason II, odc. 5
Rain Dogs, odc. 5

• 5 kwietnia
Milan Kundera: Od żartu do nieistotności

• 6 kwietnia
Rycerze Gotham, odc. 3
Snowfall VI, odc. 7
Mumie
Próba

• 7 kwietnia
Na planie XX, odc. 14
Pomiot
Skanerzy
Dziewczyny
Gość

• 8 kwietnia
Pocoyo III, odc. 1 - 52
Jason Isbell: Running with Our Eyes Closed

• 9 kwietnia
Bullet Train

• 10 kwietnia
Sukcesja IV, odc. 3
Przegląd tygodnia: wieczór z Johnem Oliverem X, odc. 7
Royal Crackers, odc. 4
Palmy i słupy

• 11 kwietnia
Perry Mason II, odc. 6
Rain Dogs, odc. 6

• 12 kwietnia
Diana. The Princess

• 13 kwietnia
Rycerze Gotham, odc. 4
Snowfall VI, odc. 8
Mikado

• 14 kwietnia
#BringBackAlice, odc. 1 - 2
Na planie XX, odc. 15
Assasin's Creed
Skrzynka
Snowden

• 15 kwietnia
Teen Titans Go! VII, odc. 19, 23 - 36
A Black Lady Sketch Show IV, odc. 1

Komentarze (1 - 3 z 3)

Lepiej niż D+ i N
 8  
Polski serial a tytul po angielsku
 17  
Zawsze najlepsze filmy na Hbo Max i Prime Video
 1