Łukasz Szewczyk02.12.2023 (15:00)2 komentarze

"Forst". Netflix zapowiada nowy serial z Borysem Szycem (wideo)

• Netflix zaprezentował zapowiedź serialu "Forst", na podstawie jednej z najpopularniejszej serii kryminałów w Polsce, autorstwa Remigiusza Mroza.
• Premiera już w 2024 roku.
Borys Szyc w serialu Netflixa "Forst"
Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej...
Serial "Forst" powstał na motywach powieści "Ekspozycja" i "Przewieszenie" Remigiusza Mroza, który również pojawi się na ekranie w jednej z ról.

Premiera serialu zaplanowana została na pierwszą połowę 2024 roku na platformie Netflix, która właśnie opublikowała zapowiedź nowego serialu:W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Borys Szyc, Zuzanna Saporznikow, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i inni.

Reżyserem jest Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów - Polskich Nagród Filmowych, za swój pełnometrażowy debiut "Johnny" (tytuł dostępny na Netflix). Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a za zdjęcia Piotr Uznański. Producentami filmu są Borys Szyc, Marta Barańska i Tomasz Morawski.

"Forst" to kolejny odważny projekt serwisu Netflix, który wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali. Tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji.

Serial realizowany w Polsce, ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdjęcia były realizowane w Zakopanem, Nowym Targu oraz w Warszawie.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Szyc ma ostatnio swój dobry czas
 8  
No nie wiem. Chyba tam gdzie się pojawił to serial okazywał się jednak porażką... :/
 3  

Polecamy