Łukasz Szewczyk03.02.2024 (21:41)brak komentarzy

"Z Osieckiej". Nowy cykl koncertowy na antenie radiowej Trójki

• Na antenie radiowej Trójki rusza nowe pasmo muzyczne.
• Justyna Grabarz zabierze słuchaczy w podróż, sięgając po najlepsze koncerty, które odbywały się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
"Z Osieckiej"
W poniedziałek, 5 lutego na antenie Programu 3 Polskiego Radia, rusza nowe pasmo muzyczne "Z Osieckiej", którego gospodynią będzie Justyna Grabarz. Prezentowane będą archiwalne rejestracje występów gwiazd oraz ówczesnych debiutantów, którzy koncertowali w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. - Postanowiliśmy sięgnąć do tych nagrań, by przypomnieć sobie, skąd - jako radio - jesteśmy. To także symboliczny gest: zanim ruszymy do przodu, budując przyszły kształt radiowej Trójki, chcemy spojrzeć za siebie - zapowiada Agnieszka Szydłowska, redaktorka naczelna Programu 3 Polskiego Radia.
Prowadząca audycję przywoła kontekst prezentowanego wydarzenia, a zaproszeni artyści, dziennikarze i organizatorzy opowiedzą, jak zapamiętali tamte momenty. W premierowym odcinku, 5 lutego, usłyszymy Agnieszkę Osiecką zapowiadającą występy swoich ulubionych artystów i artystek, m.in. Piotra Polka, Krystynę Jandę, Magdę Umer, Ewę Błaszczyk czy Marylę Rodowicz. W kolejnej odsłonie Trójkowej nowości przypomniany zostanie "pierwszy hip-hopowy koncert w Programie Trzecim" (2002), który z entuzjazmem zapowiadał dziennikarz Paweł Kostrzewa. Był to występ, o którym wiele lat później w jednym ze swoich utworów wspomniał Taco Hemingway. W kolejnych wydaniach "Z Osieckiej" Justyna Grabarz zaprezentuje koncerty: "Bemibek znowu razem" oraz jeden z pierwszych występów zespołu Hey w Trójce.

- Mamy nadzieję, że łącząc przeszłość ze współczesnym kontekstem uda nam się nie tylko głęboko spojrzeć w nasze Trójkowe DNA, ale także przenieść to co najważniejsze w przyszłość, nad którą dziś pracujemy - mówi Agnieszka Szydłowska, redaktor naczelna radiowej Trójki.

Emisja audycji "Z Osieckiej" od poniedziałku do czwartku o godz. 19.05