Łukasz Szewczyk28.02.2024 (14:41)1 komentarz

Serial "Katastrofa" od marca w Stopklatce

• To miał być lot jak tysiące innych...
• Gdy samolot brytyjskich linii znika z radarów i nigdy nie dociera na miejsce, zaczyna się nierówna walka z czasem i śledztwo, które odkryje więcej niż można było przypuszczać.
• "Katastrofa" to serial przedstawiający dochodzenie w sprawie tajemniczego zaginięcia samolotu pasażerskiego.
"Katastrofa"
Lot 716 startuje z Nowego Jorku do Londynu zgodnie z planem, ale znika z radarów nad Oceanem Atlantyckim i nie dolatuje na swoje docelowe lotnisko - samolot dosłownie rozpływa się w powietrzu. Do akcji błyskawicznie wkracza Biuro Badania Bezpieczeństwa Transportu. Genialna śledcza Kendra Malley (Archie Panjabi) zostaje oddelegowana przez swojego mentora Howarda Lawsona (Christopher Plummer) do stworzenia i poprowadzenia zespołu, badającego sprawę zniknięcia samolotu. Wciąż zdruzgotana niedawną śmiercią męża i zmagająca się
z trudnościami w wychowywaniu pasierba, Kendra nie jest pewna, czy podoła temu zadaniu, ale nie może odmówić, kiedy na szali jest życie 256 osób. Na oczach całego świata kobieta i jej zespół muszą stoczyć walkę z czasem, aby odnaleźć zaginiony samolot i uratować ocalałych. Niestety, ich ustalenia jeszcze bardziej komplikują sprawę zaginięcia, ujawniając szereg podejrzanych, motywów oraz potencjalnych scenariuszy. Co wydarzyło się nad Atlantykiem? Czy w grę wchodzi awaria systemów, błąd pilota, a może samolot padł ofiarą ataku terrorystycznego? Jak uściślić obszar poszukiwań? Która poszlaka pomoże w uratowaniu ponad 250 osób? Pytań wciąż jest więcej niż odpowiedzi, a czasu na rozwiązanie zagadki coraz mniej. Nie zważając na mnożące się przeciwności Kendra jest zdesperowana, by odkryć prawdę o tym, co naprawdę stało się z lotem 716... i zapobiec kolejnej katastrofie.

"Katastrofa" to brytyjsko-kanadyjski miniserial stworzony przez Vince'a Shiao i wyreżyserowany przez T.J. Scotta. W głównych rolach występują Archie Panjabi oraz Christopher Plummer. Serial spotkał się z świetnym przyjęciem widzów i uznaniem krytyków (Nominacja do Nagrody Canadian Screen za najlepszy serial dramatyczny w 2021 i 2023 roku). Do tej pory powstały trzy sezony serii, po 6 odcinków każda.

Serial zadebiutuje na antenie Stopklatki już w poniedziałek 18 marca. Stacja wyemituje trzy sezony po dwa odcinki od poniedziałku do piątku o 16:05 i 17:00. Jednocześnie każdy premierowy odcinek dostępny będzie online w serwisie FilmBox+.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Kiedy Stopklatka będzie nadawana w HD na satelicie (Canal+, PolsatBox)? Brakuje też oryginalnej ścieżki audio.
 0