Łukasz Szewczyk24.05.2024 (11:01)1 komentarz

Paulina Chylewska wraca do TVP

• Dziennikarka i prezenterka Paulina Chylewska po siedmiu latach wraca do TVP.
• W najbliższym czasie będzie pracować przy dwóch najważniejszych imprezach sportowych TVP: Euro 2024 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.
Paulina Chylewska
Paulina Chylewska na antenie telewizyjnej Jedynki pojawi się już 31 maja. Dziennikarka otworzy i poprowadzi pierwszy dzień 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. W najbliższym czasie widzowie Telewizji Polskiej będą mogli ją zobaczyć nie tylko na opolskiej scenie, ale również podczas transmisji największych imprez sportowych tego roku.
- Sport dla mnie to są, przede wszystkim, emocje. Jak jesteś w tych emocjach, jak możesz w nich uczestniczyć, możesz o nich ludziom opowiadać, to uważam, że nie ma nic piękniejszego. To jest w ogóle najpiękniejszy zawód świata! - powiedziała w rozmowie z TVPSPORT.PL Paulina Chylewska. - Jestem bardzo szczęśliwa, że wracam do Telewizji Polskiej. Przede mną wiele zawodowych wyzwań, takich jak: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej czy Igrzyska Olimpijskie, z wielką radością będę je relacjonować dla widzów Jedynki. W TVP będę pracowała także przy innych, zupełnie niesportowych i bardzo ciekawych projektach. Już nie mogę się doczeka - dodaje dziennikarka.

Radości z powrotu Pauliny Chylewskiej do TVP nie kryje też dyrektor TVP Sport.- Bardzo się cieszę, Paulina to znakomita dziennikarka i na pewno będzie wzmocnieniem naszego zespołu na Euro i Igrzyska. Ma wielkie doświadczenie w wielu dyscyplinach sportu. Doskonale zna też Telewizję Polską, w której pracowała przez wiele lat - mówi Jakub Kwiatkowski.

Paulina Chylewska w telewizji publicznej debiutowała w 1996 roku, prowadziła wówczas program młodzieżowy "Rower Błażeja", następnie dołączyła do redakcji sportowej. Była jedną z głównych prezenterek wielu ważnych imprez sportowych, m.in.: igrzysk olimpijskich w Atenach, Pekinie, Londynie, Turynie i Soczi. Ciesząc się coraz większą popularnością współprowadziła również w TVP1 - pierwszy w Polsce poranny program śniadaniowy - "Kawa czy herbata?", magazyn "Dzień dobry, Polsko!" oraz teleturniej "Wielki Test". Prowadziła wiele gal, koncertów i festiwali transmitowanych w telewizji. W latach 2017 - 2024 była związana z Polsatem, gdzie m.in. prowadziła studio Ligi Mistrzów.

Paulina Chylewska od ponad dziesięciu lat działa również na rynku szkoleń z autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jest wykładowczynią akademicką, aktywnie wspiera kobiety na rynku pracy.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Fajnie że wraca zawsze tam była i tak powinno być
 12