Łukasz Szewczyk29.07.2021 (18:11)brak komentarzy

Nowe show kulinarne Discovery+ "Wyścig dookoła smaku" na Playerze

• W Playerze zadebiutowała nowa seria Discovery+ Originals, innowacyjny program kulinarny "Wyścig dookoła smaku"
• W każdym odcinku nowego show czterech utalentowanych kucharzy rywalizuje o zwycięstwo, przyrządzając potrawy z różnych zakątków świata.
• Zmagania uczestników oceniają znany szef kuchni i podróżnik Robert Irvine
"Wyścig dookoła smaku" w Playerze
- Wyścig dookoła smaku" to kulinarna podróż, z której nie mógłbym być bardziej dumny. Niezwykle utalentowani szefowie kuchni stworzą wyjątkowe, przepyszne dania wpisane w historię i kulturę poszczególnych zakątków świata - mówi Robert Irvine.
Na początku każdej rundy gospodarz programu - Robert Irvine - wybierze miejsce na ziemi, do którego, za pomocą wirtualnej technologii, udadzą się uczestnicy. Zawodnicy będą mieć za zadanie stworzyć wyjątkowe potrawy charakterystyczne dla danj kuchni, korzystając jedynie z regionalnych składników - często dość nietuzinkowych! Na liście przystanków m.in. Addis Abebie w Etiopii, Paryż, stolica Francji, Mumbai w Indiach, Florencja we Włoszech oraz Lima, stolica Peru.

W programie "Wyścig dookoła smaku" liczy się pomysłowość i finezja! Ci, którym nie uda się w pełni wykorzystać potencjału dostępnych składników, zakończą swoją przygodę z programem. Rywalizację wygra kucharz, który dotrze do ostatniej rundy. A jest o co walczyć! Zwycięzca uda się w podróż do jednego z wyjątkowych miejsc, które pojawią się podczas odcinka. Dodatkowo na koniec sezonu spotka się z najlepszymi - laureatami innych epizodów - i stanie przed możliwością zgarnięcia nagrody głównej w wysokości 25 tys. dolarów!

W pierwszym odcinku czterech szefów kuchni wirtualnie przeniosło się do stolicy Chin, Pekinu. Ich zadaniem było przyrządzenie potraw z tradycyjnego gorącego garnka. Ci, którym udało opanować się tą sztukę, przeszli do drugiej rundy i wybrali się kulinarną podróż do Tel Avivu w Izrealu. Musieli przygotować izraelską Shipudiya i Salatim, czyli szaszłyki i sałatkę. W trzeciej rundzie Robert zabrał kucharzy do Akry w Ghanie, gdzie dwóch finalistów rywalizowało, który z nich stworzy smaczniejsze danie z bananów i manioku. Ostatecznie tylko jeden szef kuchni zdobył uznanie zaproszonych jurorów - Erica Adjeponga, Einata Admony i Shirley Chunga - wygrał odcinek i zajął miejsce w finale. Który?

Premiera pierwszego odcinka nowego tytułu od dzisiaj (29 lipca 2021 roku) w Playerze. Przez pięć kolejnych tygodni, w każdy czwartek, do serwisu trafi nowy epizod