Łukasz Szewczyk30.07.2021 (13:05)10 komentarzy

Ipla pokaże wszystkie mecze piłkarskiej 1 Ligi

• W sezonie 2021/22 wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi będzie można obejrzeć wyłącznie na platformie IPLA (od września 2021 Polsat Box Go).
• Po raz pierwszy dostęp do transmisji będą mogli uzyskać kibice mieszkający za granicą.
• Rozgrywki nowego ruszają już w piątek 30 lipca 2021 roku.
Polsat Sport
IPLA (od 1 września 2021 roku Polsat Box Go) pokaże 309 spotkań w sezonie, w tym mecze emitowane na kanałach Polsatu Sport. Produkcja sygnału ze wszystkich spotkań odbywać się będzie przy wykorzystaniu wielu kamer, co podniesie jakość transmisji i umożliwi wdrożenie systemu VAR. Komentarz meczowy zapewnią dziennikarze i eksperci Polsatu Sport, między innymi Bożydar Iwanow, Marcin Feddek czy Tomasz Łapiński.
W trakcie pierwszych kolejek nowego sezonu użytkownicy serwisu IPLA w Polsce będą mogli wykupić dostęp do każdego pojedynczego spotkania w cenie 10 zł. Od września dla polskich kibiców transmisje z meczów Fortuna 1 Ligi będą oferowane w modelu subskrypcyjnym, w jednym pakiecie. Kibice mieszkający za granicą już teraz mogą zarówno wykupić dostęp do pojedynczych meczów, jak i skorzystać z pakietu zapewniającego transmisje ze wszystkich rozgrywanych spotkań.

Dostęp do rozgrywek będzie możliwy multiplatformowo - na komputerach, w Smart TV, na urządzeniach mobilnych i wybranych dekoderach. W każdej chwili będzie można zatem cieszyć się meczami, niezależnie od tego, gdzie się jest.

- Chcemy, aby widzowie Grupy Polsat Plus mogli oglądać piłkarskie gwiazdy pokroju Roberta Lewandowskiego czy Cristiano Ronaldo, rywalizujących w Lidze Mistrzów UEFA, jak również utożsamiać się ze swoimi lokalnymi bohaterami, występującymi w Fortuna 1 Lidze. Najbardziej różnorodną ofertę wśród kanałów sportowych i serwisów online rozumiemy bowiem jako mnogość transmitowanych dyscyplin, połączenie tego, co międzynarodowe i polskie oraz dostępność rozgrywek na każdym urządzeniu, które wybierze widz - mówi Piotr Pykel, Wicedyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

- To ważny krok w stronę popularyzacji naszych rozgrywek. Co istotne, część środków ze sprzedaży dostępów do transmisji zasili budżety klubów Fortuna 1 Ligi. Dziękuję całej Grupie Polsat Plus oraz Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zaangażowanie w projekt, który jest dla nas kluczowy z punktu widzenia rozwoju Fortuna 1 Ligi - mówi Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Zawarte porozumienie rozszerza współpracę pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Pierwszą Ligą Piłkarską a Grupą Polsat Plus. W ubiegłym roku przedłużony został kontrakt telewizyjny, na mocy którego Telewizja Polsat przez trzy kolejne lata (do sezonu 2023/24) pozostanie oficjalnym nadawcą spotkań Fortuna 1 Ligi i pokaże co najmniej 105 meczów w każdym sezonie na kanałach Polsatu Sport.

Sygnał meczowy produkować będzie Telewizja Polsat we współpracy z Fortuna 1 Ligą.

Terminarz 1. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Piątek (30 lipca):
• godz. 18:00: Odra Opole - Miedź Legnica
• godz. 20:0: Korona Kielce - Skra Częstochowa
• godz. 20:30: GKS Tychy - ŁKS Łódź

Sobota (31 lipca):
• godz. 12:40: GKS Katowice - Apklan Resovia Rzeszów
• godz. 18:00: GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice
• godz. 20:30: Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec

Niedziela (1 sierpnia):
• godz. 12:40: Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz
• godz. 15:00: Górnik Polkowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała
• godz. 18:00:Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów

Komentarze (1 - 10 z 10)

"W trakcie pierwszych kolejek nowego sezonu użytkownicy serwisu IPLA w Polsce będą mogli wykupić dostęp do każdego pojedynczego spotkania w cenie 10 zł. "

Chyba wolałbym zgubić tą dychę niż wydać ją żeby oglądać pojedynczy mecz z zaplecza ekstraklapy :D
 17  
10 zł za jeden mecz czyli 90 zł za wszystkie mecze kolejki. w zeszłym sezonie za mecz z anteny Polsatu było 5 zł. Może czas te mecze puszczać na Polsat Sport Premium
 13  
chyba was jebie co za kraj aby za wszystko plac
 16  
Nieźle się ubawiłem. Ktoś jest dobrym żartownisiem (albo go Bóg opuścił!) ustalając cenę 10zł za jeden mecz i to w 1 lidze! Dobry, naprawdę dobry żart!
 17  
10 zeta za jeden mecz 1 klasy, normalnie powariowali ;)
 12  
Parodia co ten Polsat odsawia mimo wykupionej opcji sport to oni jeszcze 10zl chca, totalnie odjechali !!!
 22  
zamiast promowac pierwsza lige to Cyfrowy Polsat ja usmierca 10$ nigdy!!!
 15  
marudzą że Viaplay będzie za 34 zł a tu taki hit. Full bundesliga w Viaplay będzie 340 zł za sezon, a w IPLI full 1 liga za raptem 3060 ????
 8  
Te mecze powinny być w pakiecie Sport w cenie
 1  
ale to my placimy czy dostajemy 10zeta/mecz za ogladanie tej padliny?
 1