Łukasz Szewczyk01.08.2021 (10:30)1 komentarz

Premiery Canal+ na sierpień. "Windykator", "Zatoka zaginionych", "Kuloodporni 3"

• Premiery sierpnia na antenach pakietu Canal+
• Wśród propozycji nowe seriale (m.in. "Kuloodporni 3", "Dlaczego kobiety zabijają 2", "Paris Police 1900", "Nowe życie" ) oraz premiery filmowe (m.in. "Zatoka zaginionych", "Bille Holiday", Windykator", "Spisek antyszczepionkowy")
"Windykator" / © Tax Collector Production, LLC 2020. ALL RIGHTS RESERVED
"Windykator" / © Tax Collector Production, LLC 2020. ALL RIGHTS RESERVED.
Nowy film kultowego reżysera Davida Ayera "Windyaktor" (26 sierpnia) to szybka, mroczna i drapieżna opowieść o życiu gangsterów na przedmieściach Los Angeles. Tytułowy "Tax Collector" to ściągacz haraczy dla mafijnych bossów. To brutalne zajęcie wymagające dość specyficznych umiejętności. Właśnie tak na co dzień żyją David i Creeper. Ich świat jednak nagle się komplikuje, gdy w mieście pojawia się Conejo, nowy gracz jeszcze bardziej bezwzględny i skory do przemocy. Los Angeles spływa krwią i układ sił zmienia się diametralnie. Czy w tym nowym znajdzie się dla nich jakieś miejsce?

Wśród filmowych premier Canal+ Premier na uwagę zasługuje "Zatoka zaginionych" (14 sierpnia). Psychologiczny thriller o mieszkającej w Londynie parze, która w tajemniczych okolicznościach traci dziecko, co jest tylko wstępem do odkrywania wielu kolejnych rodzinnych tajemnic. Czy Will pogodzi się ze śmiercią syna i mimo wszystko wytrwa przy żonie? Czy sekrety z jej przeszłości jednak ostatecznie go zniechęcą?

"Bille Holiday" (25 sierpnia) to najnowsza filmowa biografia słynnej piosenkarki Billie Holliday, za którą grająca tytułową rolę Andra Day dostała w tym roku Złotego Globa i nominację do Oscara. Holliday była jedną z najważniejszych gwiazd w historii amerykańskiej piosenki, odciskając swe piętno i na muzyce jazzowej i tej bardziej pop. Ten film zaś równie mocno co na jej niesamowitym talencie skupia się także na niemalże wojnie, jaką wypowiedziały jej władze USA. Billie była wielokrotnie aresztowana, więziona, upokarzana za swe poglądy, rasę i styl bycia. Antynarkotykowi agenci federalni, którzy nie dawali jej spokoju do końca życia, uznawali jej wstrząsającą w swej wymowie balladę "Strange Fruit" za obelżywą i niemoralną.
Kolejna propozycja to serial kryminalny "Paris Police 1900" (od 20 sierpnia). Przełom XIX i XX wieku zwykło nazywać się "Belle epoque", zwłaszcza gdy myśli się o Paryżu. Ten najświeższy francuski serial kryminalny, który wiarygodnie i bez upiększeń pokazuje pracę policji w tamtym czasie, może sprawić, że słowa o "pięknej epoce" nie będą już przechodzić tak łatwo przez gardło. Oto brzydkie, brudne miasto rozdarte konfliktami, prefektura, w której ważniejsza jest walka o pozycję niż dążenie do sprawiedliwości. W samym środku tego bagna młody detektyw Antoin Jouin ma wyjaśnić sprawę wyłowionych z Sekwany zwłok. Dość szybko okazuje się, że temat, który wielu innych by zlekceważyło, może zachwiać fundamentami całego kraju.

Z kolei "Jak siostry" (od 2 sierpnia) to tegoroczny fascynujący islandzki serial kryminalny, w którym niewielka europejska wyspa staje się miejscem, gdzie dawna tajemnica wpłynie na życie kilku osób. Wszystko zaczyna się od zniknięcia bez śladu czternastoletniej dziewczyny. Gdy po ćwierć wieku jej ciało zostaje odnalezione, wydarzenia z przeszłości odżywają i groza sprzed lat na nowo stanie się częścią życia trójki przyjaciółek.

Sierpień w Canal+ to także sporo seriali. Wśród nich "Dlaczego kobiety zabijają 2" (od 5 sierpnia). Po sukcesie pierwszego sezonu serialu "Dlaczego kobiety zabijają" jego twórcy wracają z kolejną porcją mrocznego humoru i opowieści o uroczych zabójczyniach z sąsiedztwa. Nowy sezon to zupełnie nowe postacie, nowa fabuła i inny okres w dziejach Ameryki. Tym razem akcja dzieje się pod koniec lat czterdziestych i koncentruje wokół Almy, gospodyni domowej z aspiracjami wejścia do lepszego towarzystwa i z córką na wydaniu. Niestety mroczne tajemnice jej męża mogą wszystko poważnie utrudnić.

"Nowe życie" (od 4 sierpnia) to serial medyczny opowiadający o Bashu, syryjskim doktorze, który po ucieczce z kraju usiłuje odbudować swoją medyczną karierę w Kanadzie, pracując jako rezydent w szpitalu w Toronto. Jego doświadczenia z wojną nie raz przydają się podczas dyżurów na oddziale pogotowia, a pracowitość i pasja powoli pozwalają zbudować sobie relacje w szpitalu i nie tylko.

Z kolei "Kuloodporni 3" (od 23 sierpnia) to trzeci sezon brytyjskiego serialu o parze detektywów, którzy prowadzą skomplikowane śledztwa w sprawach zorganizowanej londyńskiej przestępczości. Po dwóch sezonach, w których Aaron Bishop i Ronald Pike (para gliniarzy przyjaciół mocno różniących się charakterami, których relacja przypomina trochę te z filmów "Bad Boys" czy "Zabójcza broń") budzili postrach wśród lokalnych bandziorów, w tym finałowym, akcja dzieje się w Afryce Południowej. Tam podczas spokojnych wakacji zaplątują się oni w sprawę porwania córki jednego z przyjaciół Pike'a.


Dokumentalną premierą wartą polecenia jest serial dokumentalny "Nasienie kłamstwa" (od 13 sierpnia) o jednym z największych skandali w historii XX-wiecznej medycyny. W 2017 r. okazało się, że nieżyjący już dr Karbaat, słynny specjalista od leczenia niepłodności w trakcie lat swojej praktyki zawodowej zapłodnił 65 kobiet swoim nasieniem. Mieszkająca w Amsterdamie duńska dokumentalistka Miriam Guttman trzy lata temu nakręciła, jako swój film dyplomowy w Holenderskiej Akademii Filmowej, dwudziestominowy film opowiadający o tej sprawie. Jej praca zrobiła furorę na całym świecie, zdobywając wiele nagród i pojawiając się na dziesiątkach festiwali. W efekcie udało jej się pozyskać fundusze na opowiedzenie tej samej historii jeszcze raz, z rozmachem i tak powstał ten serial (trzy odcinki po 45 minut), który na początku tego roku został pokazany na festiwalu w Sundance i zdobył tam świetne recenzje. To opowieść, która koncentruje się zarówno na tym jak w ogóle doszło do tej sytuacji, ale także na ofiarach tego skandalu, ich traumie, gdy dowiedziały się, co je spotkało i tym jak teraz na to wszystko patrzą.

Premierę będzie miał także dokument "Spisek antyszczepionkowy" (30 sierpnia). Antyszczepionkowcy. Zawsze istnieli, ale dziś są w ofensywie. To aktualnie bardzo ważna grupa nacisku, która wpływa na naszą pandemiczną rzeczywistość. Najwyższy jednak czas poznać ich bliżej i spróbować zrozumieć kim są, skąd się wzięli i może też, dlaczego to robią. Zwłaszcza ci, którzy sterują międzynarodowym ruchem antyszczepionkowym. Utytułowana brytyjska dokumentalistka Colette Camden w swoim najnowszym filmie nakręconym dla Channel 4 wyrusza w podróż do źródeł tego ruchu i jego początków, by następnie prześledzić wpływ antyszczepionkowców na rozwój pandemii i to, jak przez nich zmienia (bądź nie zmienia) się otaczający nas świat. Odpowiedzi szuka w dokumentach, rozmowach z ekspertami i czysto reporterskiej pracy próbując dotrzeć jak najgłębiej do tej świetnie zorganizowanej grupy, by jak najprzejrzyściej pokazać ich metody i zorientować się, jakie mogą być ich cele

Filmowo-serialowe premiery sierpnia w Canal+:

• 1 sierpnia
Rok z dziką przyrodą odc.1 (Canal+ Dokument)

• 2 sierpnia
Jak siostry od 1 i 2 (Canal+ Seriale)
Terapia par 2 odc. 7-9 (Canal+ Dokument)

• 3 sierpnia
Nowe życie od 1 i 2 (Canal+ Seriale)
Zappa (Canal+ Dokument)

• 5 sierpnia
Dlaczego kobiety zabijają 2 odc. 1 i 2 (Canal+ Premium)

• 6 sierpnia
Kruk. Czorny Woron nie śpi, odc. 5 (Canal+ Premium)
Dziewięć kobietek odc. 7 (Canal+ Premium)

• 7 sierpnia
Oko za oko (Canal+ Premium)
Miłość i psychodelia (Canal+ Dokument)

• 8 sierpnia
Rok z dziką przyrodą odc.2 (Canal+ Dokument)

• 9 sierpnia
Jak siostry od 3 i 4 (Canal+ Seriale)
Majowie - starożytne metropolie odc.1 (Canal+ Dokument)

• 10 sierpnia
Nowe życie od 3 i 4 (Canal+ Seriale)

• 12 sierpnia
Dlaczego kobiety zabijają 2 odc. 3 i 4 (Canal+ Premium)

• 13 sierpnia
Kruk. Czorny Woron nie śpi, odc. 6 (Canal+ Premium)
Dziewięć kobietek odc. 8 (Canal+ Premium)
Nasienie kłamstwa odc.1 (Canal+ Dokument)

• 14 sierpnia
Zatoka zaginionych (Canal+ Premium)
Jak Solidarność zmieniła Europę (Canal+ Dokument)

• 15 sierpnia
Rok z dziką przyrodą odc.3 (Canal+ Dokument)

• 16 sierpnia
Jak siostry od 4 i 6 (Canal+ Seriale)
Majowie - starożytne metropolie odc.2 (Canal+ Dokument)

• 17 sierpnia
Nowe życie od 5 i 6 (Canal+ Seriale)

• 18 sierpnia
Moby Doc (Canal+ Premium)

• 19 sierpnia
Dlaczego kobiety zabijają 2 odc. 5 i 6 (Canal+ Premium)

• 20 sierpnia
Dziewięć kobietek odc. 9 (Canal+ Premium)
Paris Police 1900 odc. 1 i 2 (Canal+ Premium)
Nasienie kłamstwa odc.2 (Canal+ Dokument)

• 21 sierpnia
Rentgen rodzinny (Canal+ Dokument)

• 22 sierpnia
Rok z dziką przyrodą odc.4 (Canal+ Dokument)

• 23 sierpnia
Kuloodporni 3 (Canal+ Seriale)
Majowie - starożytne metropolie odc3 (Canal+ Dokument)

• 24 sierpnia
Nowe życie od 7 i 8 (Canal+ Seriale)

• 25 sierpnia
Bille Holiday (Canal+ Premium)

• 27 sierpnia
Windykator (Canal+ Premium)
Paris Police 1900 odc. 3 (Canal+ Premium)
Połączenie oczekujące odc. 1 (Canal+ Premium)
Nasienie kłamstwa odc.3 (Canal+ Dokument)

• 28 sierpnia
Po horyzont (Canal+ Premium)

• 29 sierpnia
Niepokorna miss (Canal+ Premium)

• 30 sierpnia
"Spisek antyszepionkowy" (Canal+ Premium)
"Kuloodporni 3" (Canal+ Seriale)

• 31 sierpnia
Nowe życie od 9 i 10 (Canal+ Seriale)

Komentarze (1 - 1 z 1)

"Dlaczego kobiety zabijają" 2 - nareszcie! Pierwszy sezon to 10/10 (jest dostępny via player, canalplus.com. ) Oby drugi sezon trzymał poziom pierwszego :-)
 1