Łukasz Szewczyk19.10.2021 (12:59)6 komentarzy

Player zapowiada drugi sezon serialu "Skazana". Premiera w 2022 roku

• Nowy serial "Skazana" okazał się serialowych hitem platformy Player.pl
• W związku z popularnością "Skazanej" Player podjął decyzję o kontynuacji serialu.
• Premiera zaplanowana jest w 2022 roku.
Player zapowiada nowy sezon serialu "Skazana"
"Skazana" to wciągająca historia inspirowana książką Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Sędzia Alicja Mazur znana ze swojej surowości wobec przestępców zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili.
- "Skazana", czyli nowy serial Player Original podbił serca naszych fanów, w zawrotnym tempie stając się jednym z najbardziej popularnych seriali wszech czasów w serwisie. Produkcja z Agatą Kuleszą i Olą Adamską w zjawiskowej roli Pati dogania w oglądalności świetnie znaną "Chyłkę". Tej jesieni w Playerze mamy już rekordową ilość widzów, a przed nami jeszcze dwa seriale w tym roku. Cieszymy się, że nasza konsekwentna strategia inwestycji w lokalny kontent sprawdza się po raz kolejny - mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Playera.

W serwisie oglądać można finałowy odcinek sezonu. Alicja w desperacji samookalecza się, co kwalifikuje ją na obserwację psychiatryczną poza więzieniem w Zabrzu. Zostało jej bardzo niewiele czasu na uratowanie córki. Serafin i Cedro poznają prawdziwą tożsamość Pawła i motywy jego działania. Zagrożony aresztowaniem Paweł przekonuje Hanię, że oboje powinni wyjechać z Polski. Bilety są kupione, walizki spakowane. Alicja nie może do tego dopuścić. W jej planie decydującą rolę może odegrać Kosa.

Obok Agaty Kuleszy w serialu zagrali także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska ("Kosa", więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek ("Swieta", strażniczka), Maria Kania (Marika, więźniarka), Monika Dawidziuk ("Amfisa", więźniarka), Hanna Klepacka ("Campina", więźniarka), Sebastian Łach (Cedro) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka)

Serial "Skazana" od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka ("Nieobecni", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu"), a za zdjęcia Paweł Flis ("Tajemnica zawodowa", "Królestwo kobiet"). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki ("Szadź", "Królestwo kobiet").

Komentarze (1 - 6 z 6)

Super, tylko mam nadzieję, że będzie więcej wątków z Pawłem Witkowskim i jego otoczeniem, Hanią czy Serafinem a mniej głównej bohaterki. Pati czy Kosa też nieźle zagrały.
Mi Agata Kulesza totalnie nie leży w tym serialu
 1  
Nie wiem czy ogladales ostatni odcinek… nie jestem pewien czy Pawel Witkowski bedzie mial okazje zagrac….
 3  
Tak, rzeczywiście. Pani Kulesza gra trochę sztywno, ale jej rola nie jest łatwa. Przecież to pani sędzia która ma pewne geny których się przykryć nie da. Immunitet i inne przywileje i tu nagle do paki, a na dodatek z więźniarkami które sama skazała. No nie jest łatwo. Mnie ogólnie się ta rola / inne także / się podoba i z niecierpliwością czekam na drugi sezon. Trzeba przyznać, że TVN ostatnio robi dobrą robotę.
 1  
Właśnie nie oglądałem ostatniego, cóż dzięki za wiadomość, że ginie :(
 0  
Świetany serial, zapewne drugi sezon na wiosnę 2022, a pierwszy sezon pojawi się we wiosennej ramówce TVN.
 0  
Dobrze jestem już po seansie i dla mnie sprawa jest otwarta, Paweł Witkowski niekoniecznie umrze. Być może go uratują na potrzeby drugiego sezonu
 0