Łukasz Szewczyk21.10.2021 (11:21)brak komentarzy

Skandal za kulisami Mistrzostw Świata FIFA. Nowy dokument na Playerze (wideo)

• Na Playerze dostępny jest nowy film dokumentalny o kontrowersjach przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA.
• "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" pokazuje z bliska jak najważniejsze rozgrywki piłkarskie zostały sprzedane za najwyższą cenę.
Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż
Od wielu lat krążą plotki o tym, że organizacja mistrzostw świata w piłce nożnej nieodłącznie wiązała się z łapówkami, korupcją, światową polityką i zakulisowymi układami. Punkt kulminacyjny tej historii nastąpił, gdy organizatorem XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 został ogłoszony Katar - niezwykle bogaty pustynny kraj, który nie posiada stadionów światowej klasy, a jego obywatele nie pasjonują się piłką nożną...
Twórcom dokumentu "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" udało się dotrzeć do osób znających aferę od środka i pokazać prawdę stojącą za tą kontrowersyjną decyzją. Powstała z tego niemal szekspirowska opowieść o pieniądzach, władzy i korupcji z udziałem kilku międzynarodowych oficjeli najwyższego szczebla, m.in. Amerykanina Chucka Blazera czy katarskiego organizatora wydarzenia, Mohameda Bin Hammama.

Głos w filmie zabiera m.in. informator z katarskiego komitetu organizacyjnego, szef prasowy byłego przewodniczącego FIFA, osobistości ze świata futbolu, w tym Juergen Klinsmann i Landon Donovan, a także... sam Sepp Blatter, były prezydent FIFA. W materiale występują także dziennikarze śledczy z "Sunday Times", Heidi Blake i Jonathan Calvert, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie i przedstawiają sensacyjne materiały, które pozwoliły im wpaść na trop korupcji rozprzestrzeniającej się w samym sercu FIFA. Twórcy dotarli również do śledczych FBI i IRS (amerykańskiego urzędu podatkowego), których zadaniem było ujawnienie przestępstw i przekrętów sportowych.


- "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" to trzymający w napięciu film dokumentalny, który odkrywa kulisy jednego z największych skandali w świecie sportu. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać tę historię w Playerze - mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl

Dwuczęściowy filmy dokumentalny "Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż" będzie w Polsce dostępny wyłącznie na platformie player.pl - od czwartku (21 października) w pakiecie "Eurosport + Player"