Łukasz Szewczyk12.01.2021 (9:53)brak komentarzy

Telewizory LG Smart TV pod koniec 2021 roku zapewnią dostęp do gier oferowanych w ramach usługi Google Stadia

• Firma LG Electronics poinformowała o planowanej współpracy z Google, której celem jest udostępnienie usługi Stadia w nowej wersji systemu webOS już w drugiej połowie 2021 roku.
LG webOS 6.0
Firma LG potwierdza swoje zaangażowanie w prace nad rozwiązaniami gwarantującymi wysoki poziom doznań gamingowych, których źródłem jest obraz wyświetlany przez telewizory LG. Co więcej, dzięki obsłudze rozdzielczości 4K i 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, gry stają się atrakcyjniejsze dla użytkowników usługi Stadia Pro. Użytkownicy telewizorów LG będą mogli natychmiast rozpocząć przygodę z największymi gamingowymi hitami dostępnymi w usłudze Stadia, takimi jak Cyberpunk 2077, NBA 2K21, Assassin's Creed: Valhalla czy Watch Dogs: Legion, korzystając jedynie z kontrolera Stadia - bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu lub pobierania gry.
Firma LG planuje, że w drugiej połowie 2021 r. nowa usługa będzie dostępna w telewizorach LG Smart TV, jako aplikacja do pobrania ze sklepu LG Content Store w krajach, w których usługa Stadia jest oferowana. W ramach usługi Stadia jest już dostępnych ponad 130 gier, a liczba oferowanych tytułów jest regularnie powiększana. Gry można kupować pojedynczo lub poprzez wykupienie subskrypcji Stadia Pro, która umożliwia dostęp do bezpłatnego zestawu gier, ekskluzywnych rabatów oraz rozdzielczości do 4K.

- Zapewnienie dostępu do usługi Stadia w telewizorach LG potwierdza nasze dążenie do zaspokajania potrzeb klientów, ponieważ funkcje gamingowe stają się coraz ważniejsze dla użytkowników telewizorów LG. Usługa Stadia zmienia sposób, w jaki ludzie uzyskują dostęp do ulubionych gier, natomiast my zapewniając kompatybilność systemu webOS z wyprzedzeniem przygotowujemy się na jej rozwój - mówi Lee Sang-woo, starszy wiceprezes ds. strategii biznesowej w dziale Home Entertainment firmy LG Electronics