Łukasz Szewczyk30.08.2023 (21:27)2 komentarze

Internet od T-Mobile będzie dostępny w sieci Vectra

• T-Mobile Polska i Grupa Vectra podpisały umowę dotyczącą hurtowego dostępu do sieci
• Dzięki niej T-Mobile Polska będzie miał możliwość świadczenia usług dostępu do internetu w zasięgu sieci Vectra.
T-Mobile DeutscheTelekom
Współpraca z Grupą Vectra to kolejny krok w rozwoju oferty światłowodowej T-Mobile Polska, która już teraz obejmuje zasięg firm takich jak Orange, Światłowód Inwestycje, Nexera i Fiberhost.
- Kompleksowa oferta usług dla całego domu to podstawa naszej strategii rozwoju. Dlatego z jednej strony cały czas szukamy nowych rozwiązań, o które będziemy mogli wzbogacić nasze portfolio, ale z drugiej: chcemy rozwijać dostępność naszych usług, żeby jak najwięcej osób mogło cieszyć się najwyższą jakością T-Mobile. Dzisiaj wykonujemy kolejny krok w tym kierunku. Dzięki umowie z Grupą Vectra sukcesywnie zyskamy dostęp do ok. 4 mln gospodarstw domowych, co znacząco zwiększy liczbę osób które mogą skorzystać z naszej oferty konwergentnej - powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

W Polsce, od kilku lat notuje się systematyczny wzrost liczby klientów korzystających z usług w oparciu o BSA. W 2022 r. ich liczba wzrosła o 36,7 proc. wobec 2021 r. i wyniosła 1,13 mln. To wynik zauważalnego rozwoju rynku usług hurtowych, na bazie których przedsiębiorcy świadczą klientom usługi detaliczne.

Umowa z Grupą Vectra rozszerza zasięg usług światłowodowych T-Mobile Polska, który dotychczas obejmował 6 mln gospodarstw domowych.

- Dla Grupy Vectra to strategiczne partnerstwo, które nie tylko umacnia naszą pozycję jako kluczowego dostawcy infrastruktury w Polsce, ale także świadczy o tym, że tak duży operator jak T-Mobile docenia naszą jakość i traktuje w sposób priorytetowy - na znaczących obszarach jesteśmy dla niego dostawcą pierwszego wyboru. Nieustannie rozwijamy i modernizujemy naszą infrastrukturę, aby dostarczać najwyższej jakości usługi i zwiększać dostępność dla kolejnych operatorów oraz milionów klientów - skomentował Tomasz Żurański, Członek Rady Nadzorczej w Grupie Vectra

Komentarze (1 - 2 z 2)

A jak to się ma do tego, gdy Vectra oferuje swoje usługi np. na łączach UPC?
 0  
Tylko po HFC czy też FTTH?
 0